PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej wolnego dla urzędników

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    23 kwietnia 2010 - 08:25
Więcej wolnego dla urzędników

W zeszłym roku pracownicy służby cywilnej mieli ponad 50 tys. godzin wolnego do odebrania za nadgodziny. Po zmianie przepisów dostaną go jeszcze więcej.
Na odpoczynek mogą liczyć także osoby zajmujące wysokie stanowiska w administracji publicznej, ale tylko za pracę w nocy, niedziele, święta i dni wolne. Nie będą mieli  specjalnych uprawnień za zwykłe zostawanie po godzinach – informuje „Rzeczpospolita”.

Może to spowodować wzrost zaległego wolnego do odebrania przez pracowników administracji. Z nowej wersji założeń wynika, że projektodawcy zrezygnowali z kontrowersyjnego pomysłu zaostrzenia kryteriów awansu na wyższy stopień służbowy (konieczność uzyskania dwa razy najwyższej oceny od przełożonego). Nie będzie także specjalnego znaku i dnia służby cywilnej.

Pojawiły się jednak nowe pomysły. Jeden z nich dotyczy wprowadzenia możliwości zatrudniania nowych pracowników do służby cywilnej na trzyletnich umowach terminowych (w poprzednich założeniach proponowano dwuletnie umowy). Taka możliwość ma pomóc urzędom zapewnić odpowiednią liczbę rąk do pracy.

Założenia w przyszłym tygodniu trafią do uzgodnień. Prawdopodobnie rząd przyjmie je w maju. Wtedy też nowela wpłynie do Sejmu – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • online, 2010-05-19 15:21:38

    bardzo ciekawe, dzieki