PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej zadań, ale mniej kasy dla samorządów

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    19 października 2011 - 15:52
Więcej zadań, ale mniej kasy dla samorządów

Rząd ma kolejne zadania dla samorządów, ale niestety za wymaganiami nie idą potrzebne na ich zrealizowanie środki.
Jak donosi ''Gazeta Wyborcza'' pieniędzy zaczyna brakować na wypłaty zasiłków dla najuboższych i walkę z bezrobociem. Z powodu braku funduszy pod znakiem zapytania stanąć może także budowa popularnych ''schetynówek''.

Ośrodki pomocy społecznej w całej Polsce mają puste kasy. We Wrocławiu na wypłatę zasiłków brakuje 1,6 mln zł, w Szczecinie ponad 2 mln zł, w Łodzi 4 mln zł. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w małych miastach.

W takim wypadku samorządy szukają środków tam, gdzie mogą, gdyż muszą wypłacić zasiłki stałe. W związku z tym zapowiadają, że odbędzie się to kosztem zasiłków celowych.

Problem jak informuje ''Gazeta Wyborcza'' mają też urzędy pracy, ponieważ w tym roku minister finansów Jacek Rostowski zmniejszył środki z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem o połowę - do 3,2 mld zł.

Czytaj też: Co z tym bezrobociem

- Kasa świeci pustkami, nie mamy środków na staże i szkolenia dla bezrobotnych ani na dotacje dla osób chcących otworzyć nową firmę - mówi ''Gazecie Wyborczej'' Danuta Łagożna, dyrektorka powiatowego urzędu pracy w Biłgoraju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.