PARTNER PORTALU
  • BGK

Większa siła rażenia inspekcji budowlanej

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    8 kwietnia 2013 - 09:33
Większa siła rażenia inspekcji budowlanej

Bez ostrzeżenia kontrolerzy wpadną do producentów, importerów i dystrybutorów materiałów budowlanych. Branża jest za, a nawet przeciw.
1 lipca 2013 r. ma się znacznie zwiększyć siła rażenia inspektorów budowlanych - informuje „Puls Biznesu".

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej opracowało projekt kasujący obowiązek informowania firm z 7-dniowym wyprzedzeniem o planowanych kontrolach.

Resort budownictwa twierdzi, że konieczność wcześniejszego informowania o planowanych kontrolach ułatwia firmom ukrywanie nieprawidłowości i pozbywanie się wadliwych wyrobów, nim zapukają inspektorzy. Lekarstwem na to mają być kontrole z zaskoczenia.

„Ograniczenia kontroli były wielkim osiągnięciem ustawy o swobodzie gospodarczej. Dzięki współpracy rządu i organizacji przedsiębiorców udało się osiągnąć kompromisowe rozwiązania cywilizujące inspekcje" - mówi Katarzyna Urbańska, dyrektor biura prawnego PKPP Lewiatan.

Odmienne zdanie ma należący do Lewiatana Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa.

„Popieramy ten projekt. Wchodzenie bez ostrzeżenia inspekcji budowlanej nie zaszkodzi rzetelnym firmom. Skutecznie zaś wyeliminuje oszustów i zwalczy nieuczciwą konkurencję" - mówi Ryszard Kowalski, prezes związku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.