PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielki przetarg na przewozy kolejowe

  • RAF    4 sierpnia 2010 - 13:11

Kujawsko-pomorskie wybiera regionalnych przewoźników kolejowych na najbliższe pięć i dziesięć lat.
Zarząd województwa ogłosił przetarg, który wyłoni operatorów regionalnych połączeń pasażerskich na wszystkich liniach w kujawsko-pomorskiem.

Zamówienie w otwartym przetargu podzielono na pięć pakietów:

• obejmujący niezelektryfikowane linie pakiet spalinowy
• obejmujący połączenia Bydgoszcz-Toruń pakiet BiT City
• obejmujące linie we wschodniej części regionu pakiet toruński
• obejmujący linie w północno-zachodniej części regionu pakiet bydgoski
• obejmujący linie w południowo-zachodniej części regionu pakiet inowrocławski.

- Do przetargu zapraszamy firmy, które mogą się wylegitymować odpowiednio licznym taborem o odpowiednim standardzie oraz przygotowanym do obsługi tras personelem. Najważniejszym kryterium wyboru przewoźników będzie najkorzystniejsza ekonomiczne oferta, ale komisja przetargowa będzie też uwzględniać zakładaną punktualność pociągów oraz wprowadzenie na nasze trasy fabrycznie nowego taboru -poinformowała Beata Krzemińska rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Termin składania ofert upływa 7 września. Informacja na ten temat ukazała się już w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Samorząd województwa, jako instytucja odpowiedzialna za organizację regionalnych przewozów pasażerskich na administrowanym terenie, zleca ich wykonywanie komercyjnym przedsiębiorstwom, rekompensując im występujący w tego typu przewozach deficyt przy pomocy dopłat. Zarezerwowane na tego rodzaju dotacje środki w budżecie Kujaw i Pomorza do 2010 roku to ponad 710 milionów złotych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.