PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielu chętnych do budowy obwodnicy Słupska

  • PAP/em    6 listopada 2015 - 15:04

Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2017 rok. Tymczasem firmy i konsorcja złożyły 78 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na realizację drogi S6.
Rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA, Piotr Michalski poinformował w piątek (6.11) w komunikacie, że po zweryfikowaniu ofert (będzie brane pod uwagę np. doświadczenie i potencjał oferentów) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zwróci się do firm z prośbą o określenie ceny i terminu realizacji inwestycji.

Michalski poinformował, że jeden przetarg obejmuje rozbudowę istniejącej Obwodnicy Słupska do pełnych dwóch jezdni. Będą to trzy odcinki o łącznej długości ok. 9,5 km. W ramach inwestycji ma powstać m.in. drugi most przez Słupię. Prace projektowe, roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny być ukończone w ciągu 30-33 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

Czytaj też: Prawie 5 mln na obwodnicę Słupska. Kolejna transza rządowej pomocy

Drugi przetarg obejmuje budowę 40 km drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk - Lębork. Budowa została podzielona na trzy odcinki: pierwszy ok. 16 km obejmuje trasę od końca obwodnicy Słupska i budowę dwóch węzłów drogowych "Budy" i "Bobrowniki". Drugi ok. 13 km odcinek obejmuje trasę od węzła Bobrowniki do węzła Skórowo oraz budowę węzłów "Rzechcino" i "Skórowo". Trzeci ok. 11 km odcinek S6 to trasa od węzła Skórowo do węzła Leśnice i budowa węzła "Leśnice".

Na każdy z czterech odcinków trasy wnioski złożyły prawie te same firmy; wśród zainteresowanych są zarówno firmy krajowe i zagraniczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.