Wielu chętnych na śmieci

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu
  • 21-05-2012
  • drukuj
Otwiera się rynek wart nawet 5 mld zł. Do budowy instalacji przetwarzających odpady ustawia się kolejka.
Wielu chętnych na śmieci
W Przemyślu zakończyły się negocjacje z trzema partnerami prywatnymi, którzy chcą zbudować w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) zakład recyklingu odpadów komunalnych – pisze „Puls Biznesu”.

Rocznie do zakładu ma trafiać kilkanaście tysięcy ton odpadów. Miasto chce przerzucić całe ryzyko finansowe na partnera prywatnego, który ma także zaprojektować, wybudować i zarządzać zakładem przez nie mniej niż 20 lat.

Przemyśl jest drugim miastem, które zdecydowało się w PPP budować zakład recyklingu. Pierwszy był Żnin, który w kwietniu otworzył obiekt.

Szacuje się, że do 2020 r. w Polsce będzie działać nawet dziesięć razy więcej biogazowni niż obecnie (w sumie ponad 2 tys.). Część ma szansę powstać w PPP – uważa „Puls Biznesu”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Powstałe segregatornie jak i projektowane oddzielą jedynie do 20% surowców. Koszty przyjęcia odpadów ich składowania będą wysokie + kary UE. Proponuję zastosować innowacyjną opatentowaną technologię selekcji mieszanego strumienia bez składowania - zapytać odpowiem

T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-05-21 23:48:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU