PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiodą prym w zamówieniach medycznych

  • AW/pressinfo.pl    19 kwietnia 2011 - 11:35
Wiodą prym w zamówieniach medycznych

Z analiz zamówień branży medycznej wynika, że w pierwszym kwartale najwięcej przetargów m.in. na dostawę leków, środków farmaceutycznych, sprzętu medycznego, czy na świadczenie usług medycznych rozstrzygnięto na Mazowszu, na Śląsku oraz w Małopolsce.
Instytut Inwestycyjno-Przetargowy www.pressinfo.pl wraz z Grupą Marketingową TAI przygotował raport (publikujemy go poniżej w dziale Multimedia) podsumowujący rozstrzygnięcia przetargów w branży medycznej opublikowanych w pierwszym kwartale 2011 roku.

Z danych zebranych w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz Biuletynie Unijnych Zamówień Publicznych wynika, że w pierwszym kwartale ogłoszono około 21,5 tys. rostrzygnieć „medycznych” przetargów.

Najwięcej wyników postępowań ogłoszono w marcu - aż 7844. W lutym przedstawiono 7020 wyników, z kolei w styczniu 6730. W pierwszych miesiącach tego roku największą ilość przetargów rozstrzygnięto w województwie mazowieckim - aż 3720. Stanowi to ponad 17 % wszystkich ogłoszonych wyników. Kolejne w zestawieniu są: śląskie – 2752 przetargów i małopolskie – 1932. Najmniej wyników postępowań związanych z branżą medyczną ogłoszono w województwach: świętokrzyski, lubuskim i opolskim.

Jeśli brać pod uwagę wartość zamówień, to okazuje się, że najwyższą średnią miały rozstrzygnięcia w województwie opolskim. Przeciętna wartość przetargu wynosi tu prawie 1,18 mln zł. Wysokie przeciętne wartości podobnie jak w opolskim miały rozstrzygnięcia w lubuskim – 1,15 mln zł. Przetargi o najwyższej wartości w sumie rozstrzygnięto w województwie mazowieckim na kwotę prawie ponad 1,65 miliarda złotych.

Jednorazowy przetarg o największej wartości ogłosił Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, na kwotę ponad 63 mln zł.

Eksperci z Instytut Inwestycyjno-Przetargowy www.pressinfo.pl sprawdzili też gdzie miały swoje siedziby firmy wygrywające zamówienia publiczne w branży medycznej. Zwycięzcy przetargów ogłoszonych w styczniu, lutym i marcu pochodzili najczęściej z województwa mazowieckiego – wygrali aż 8184 postępowań. Firmy ze śląskiego zwyciężyły w 2335 zamówieniach, natomiast z dolnośląskiego w 2281.  Ponadto 55 przetargów wygrały firmy spoza Polski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.