Wkrótce umowa na spalarnię w Poznaniu

W KIO zakończyła się procedura odwoławcza dotycząca rozstrzygnięcia przetargu na budowę spalarni odpadów w Poznaniu. Umowa z wykonawcą wartej blisko 725 mln zł brutto inwestycji wkrótce może zostać podpisana.
Wkrótce umowa na spalarnię w Poznaniu

W grudniu jako najkorzystniejsza w przetargu został oferta spółki Sita-Zielona Energia. Decyzja zamawiającego została oprotestowana przez firmę Articulus.

W ubiegłym tygodniu KIO odrzuciła odwołanie Articulusa, w którym wnosił o odtajnienie dokumentów z oferty Sita-Zielona Energia. Z drugiego odwołania, w którym Articulus zarzucał konkurencji złożenie oferty z rażąco niską ceną, spółka sama się wycofała.

- Teraz postępowanie przetargowe musi jeszcze zostać skontrolowane przez UZP. Podpisanie umowy z wykonawcą będzie możliwe po jej zakończeniu - poinformowała w środę portal wnp.pl Bożena Przewoźna, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej poznańskiego magistratu.

W sumie o realizację spalarni w Poznaniu, która ma powstać w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, ubiegały się trzy podmioty. Wyboru najkorzystniejszej oferty dokonano 21 grudnia 2012 r.

Więcej na ten temat tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Niewątpliwie cieszą się poznaniacy - bo jedyna spalarnia odpadów komunalnych na Targówku w Warszawie przyjmuje odpady w cenie 750 złotych za tonę - miasto więc stawiając taką spalarnię pieniędzy podatników z pewnością dogodzi mieszkańcom rozradowanych tym, że ich pieniądze będą tworzyły takie wysoki...e dochody miastu... Szczególnie radni są pewnie szczęśliwi - bo oni z pewnością się wyżywią... rozwiń

Koziołek, 2013-01-17 18:59:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU