PARTNER PORTALU
  • BGK

Władysław Kosiniak-Kamysz: PiS wycofa się z dwukadencyjności? Uwierzę, jak usłyszę to od Jarosława Kaczyńskiego

  • MN    13 kwietnia 2017 - 13:49
Władysław Kosiniak-Kamysz: PiS wycofa się z dwukadencyjności? Uwierzę, jak usłyszę to od Jarosława Kaczyńskiego
Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego nie wierzy, że PiS wycofa się z dwukadencyjności. (fot. PSL)

Szef PSL nie wierzy, że PiS się wycofa z pomysłu wprowadzenia dwukadencyjności w samorządach.
• Rosną wątpliwości co do tego, czy Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi kadencyjność wśród samorządowców.

• Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego nie wierzy, że PiS się wycofa. I przypomina, że Jarosław Kaczyński deklarował wprowadzenie kadencyjności podczas wizyt w każdym województwie.

• O zmianach w ordynacji wyborczej odbędzie się także dyskusja podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach w piątek (12 maja), w trakcie panelu „Przyszłość samorządu terytorialnego w Polsce – ustrój”.

Czy Prawo i Sprawiedliwość wycofa się z pomysłu wprowadzenia dwukadencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast? Na ten temat od pewnego czasu toczy się dyskusja, szczególnie, gdy taką sugestią podzielił się poseł Andrzej Maciejewski z Kukiz’15, przewodniczący sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Na razie nikt jeszcze nie widział projektu ustawy w tej sprawie, ale posłowie PiS uważają, że ten powinien się pojawić być może już w maju.

Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego, które szczególnie silną reprezentację posiada w sejmikach wojewódzkich, mówi krótko: „Ja w to na razie po prostu nie wierzę”.

Szef PSL z dużym dystansem traktuje doniesienia o wycofaniu się PiS-u z pomysłu dwukadencyjności.  

Czytaj też: Paweł Kukiz: Tak dla dwukadencyjności. Sitwy samorządowe „sprawniejsze” niż parlamentarne 

- Dopóki nie powie tego Jarosław Kaczyński, nie uwierzę. To on twardo deklarował zmiany, ogłaszając je podczas wizyty w każdym województwie. Wcześniej prezes PiS był przekonany o konstytucyjności proponowanych przez siebie przepisów – zaznacza Kosiniak-Kamysz.

Dodaje, że nie wiadomo nic w sprawie przyszłości ordynacji i nie ma żadnego projektu w tej sprawie.

– Pojawiły się takie sygnały, że PiS wycofuje się z dwukadencyjności działającej wstecz. Trudno jednak w gwarancje PiS wierzyć. Politycy partii rządzącej stracili wiarygodność. Pamiętajmy, że Jarosław Gowin według ich słów miał być ministrem obrony. Co stało się później wszyscy doskonale wiemy – dodaje Kosiniak-Kamysz.

Przypomnijmy, że wiceminister Jarosław Gowin otwarcie przyznał, że dwukadencyjności w formie, jaką proponuje PiS, nie popiera

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.