Władza dla pieniaczy i osób z zaburzoną psychiką

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza
  • 07-03-2013
  • drukuj
Prezydent Bronisław Komorowski zaproponował samorządowcom, by częściej angażowali mieszkańców w kluczowe decyzje. Ale projekt spotkał się z totalną krytyką przedstawicieli lokalnych władz.
Władza dla pieniaczy i osób z zaburzoną psychiką

Np. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska i szef Unii Metropolii Polskich, w swojej opinii ocenił, że nowe przepisy otworzą drzwi władzy „dla pieniaczy i osób z zaburzoną psychiką" - donosi „Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Prezydencka ustawa pod obstrzałem

A ich efektem może być wzrost populistycznych nacisków na miejskie wydatki przez „niespełnionych polityków" i „zawodowych społeczników".

Według projektu m.in. mieszkańcy mogliby zgłaszać do rad miast i gmin projekty uchwał, a przed uchwaleniem lokalnego budżetu musieliby być pytani o zdanie podczas tzw. wysłuchania publicznego.

Czytaj też: Korporacje torpedują prezydencką ustawę

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wreszcie jeden prawdę powiedział o tym co większość politycznej klasy rządzącej myśli o swoich wyborcach. Wyborca jest paniskiem przy urnie chwilę później ztaje się już tylko „pieniaczem i osóbą z zaburzoną psychiką" Mam nadzieję, że ten śmiały pogląd będzie odpowiednioo wyartykuó...wany tuż przed kollejnymi wyborami. Brawo! Powodzenie polityczny dewiancie. Twije szczęście polityczna sz......o, że ta dewiacja jest polityczną normą rozwiń

pllo, 2013-03-08 08:04:19 odpowiedz

Przypadkowe społeczeństwo nie może się mieszać w interesy Jaśnie Rządzących!

podpisałem, 2013-03-07 21:50:06 odpowiedz

Pan prezydent Gdańska najwyraźniej nie lubi swych wyborców nazywając ich pieniaczami z zaburzona psychiką. To ci sami ludzie na niego głosowali. Więc co ..on jest "królem pieniaczy z zaburzoną psychiką". Proponuję mu poczytać o demokracji uczestniczacej, a nie sprowadzać obywateli swego mi...asta do roli robotów do głosowania rozwiń

Nie z Gdańska, 2013-03-07 17:52:08 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU