PARTNER PORTALU
  • BGK

Władze Białegostoku chcą wprowadzić rower miejski

  • PAP    16 stycznia 2014 - 19:27
Władze Białegostoku chcą wprowadzić rower miejski

W Białymstoku powstanie system rowerów miejskich BiKeR. Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski uważa, że system należy wprowadzić, mimo wyższej niż zakładano ceny w przetargu.
Białostocki system rowerów miejskich - BiKeR ma ruszyć 1 kwietnia. W sumie będzie można korzystać z 300 rowerów. Miasto planowało przeznaczyć na ten system z budżetu miasta 3 mln zł. Rocznie jego obsługa miała kosztować ok. 1 mln zł.

Truskolaski poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że miasto podjęło decyzję o rozstrzygnięciu przetargu na rower miejski. Mówił, że zdecydowano się na rozstrzygnięcie tego przetargu, bo obawiano się, że przy kolejnych firmy mogłyby proponować jeszcze wyższe ceny, ale też tego, że system rowerów nie ruszy w kwietniu, tak jak zaplanowano w projekcie.

Był to już drugi przetarg. Zgłosiła się tylko jedna firma - Nextbike Polska z Wrocławia. Zaproponowała ona kwotę blisko 4,5 mln zł. To o blisko 1,5 mln więcej niż miasto chciało przeznaczyć na ten cel.

Prezydent pytany przez dziennikarzy, dlaczego miasto nie rozstrzygnęło pierwszego przetargu i nie wybrało oferowanej wówczas przez jedną z firm kwoty 3,2 mln zł, wyjaśnił, że pierwszy przetarg został unieważniony ze względu na cenę i nie analizowano ofert pod względem formalnym. Dodał, że dlatego też nie można stwierdzić, czy tamta oferta spełniałaby wymogi formalno-prawne.

Tym razem prezydent podjął decyzję, że przetarg zostanie rozstrzygnięty. Jak wyjaśniła PAP Urszula Boublej z biura komunikacji społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, znaczy to, iż teraz oferta firmy zostanie sprawdzono pod względem formalno-prawnym. Jeśli oferta spełni wymogi, umowa z firmą zostanie podpisana. Dodała, że miasto gwarantuje też, iż znajdzie oszczędności na pokrycie różnicy między założoną kwotą a ceną z przetargu.

Zadaniem firmy będzie m.in. montaż stacji rowerowych, dostarczenie rowerów, a także ich konserwacja. Do jej obowiązków będzie też należało magazynowanie rowerów w okresie zimowym oraz monitorowanie całego systemu.

Truskolaski powiedział, że Nextbike Polska to poważna firma i - jak dodał - "z uwagi na swoje doświadczenie (obsługuje m.in. system rowerów miejskich w Warszawie i Poznaniu) gwarantuje wykonanie systemu w terminie i w dobrej jakości".
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • dxr, 2014-01-23 19:25:39

    Miał wygrać Nextbike i wygrał. O czym to gadać?NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: