PARTNER PORTALU
  • BGK

Władze Torunia informują o projekcie budżetu

  • PAP    20 listopada 2013 - 18:38
Władze Torunia informują o projekcie budżetu

Projekt budżetu Torunia na 2014 r. przewiduje dochody w wysokości prawie 1,021 mld zł, wydatki na poziomie niespełna 1,140 mld zł, w tym na inwestycje ponad 413 mln zł. Deficyt na sięgnąć 119 mln zł - poinformowały władze miasta.
Jest to skromniejszy plan niż na 2013 r. Niższe będą prognozowane dochody niż w tym roku - o 2,03 proc. i wydatki - o 1,41 proc., w tym na inwestycje - o 0,73 proc., a deficyt ma wzrosnąć o 1,04 proc.

"Priorytetem będzie kontynuacja inwestycji rozpoczętych przed 2014 r. i ich finansowe rozliczenie oraz przygotowanie nowych zadań do współfinansowania z UE w nowej perspektywie. Równie ważne będzie stymulowanie ożywienia gospodarczego m.in. poprzez system ulg podatkowych, promocję przedsiębiorczości i miasta oraz przeciwdziałanie bezrobociu" - zapowiedział w środę na konferencji prasowej prezydent miasta Michał Zaleski.

Na kontynuację projektów, na które pozyskano środki unijne przeznaczono 253 mln zł, tj. 61 proc. wydatków inwestycyjnych. Pozostałe inwestycje to przedsięwzięcia mające na celu ożywienie gospodarcze miasta (m.in. uzbrojenie terenów inwestycyjnych), a także poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców - to m.in. budowa dróg lokalnych, mieszkań komunalnych, placów zabaw, boisk i obiektów rekreacyjnych oraz modernizacja obiektów oświatowych.

Przygotowano na przyszły rok program ulg podatkowych, którego celem jest pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości i pozyskanie nowych inwestorów. Nie przewidziano wzrostu stawek podatków i opłat, ani podwyżek cen biletów komunikacji publicznej.

Deficyt zostanie pokryty kredytami z Europejskiego Banku Inwestycyjnego z 26-letnim okresem spłaty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.