PARTNER PORTALU
  • BGK

Włochy: Burmistrz zakazał budowy basenów bo marnują wodę i psują krajobraz

  • PAP/AT    7 czerwca 2017 - 06:27
Włochy: Burmistrz zakazał budowy basenów bo marnują wodę i psują krajobraz
Ne można wynaturzać krajobrazu - podkreślił burmistrz (fot.pixabay.com)

Baseny marnują wodę i psują krajobraz - stwierdził burmistrz miasteczka Asolo na północy Włoch, zakazując budowy kolejnych na terenie prywatnych posesji. W jednej z najpiękniejszych miejscowości w kraju w ciągu pięciu lat zbudowano 30 basenów w ogrodach.
Włoskie media, które informują o decyzji burmistrza 9-tysięcznego miasteczka, zgodne są co do tego, że to wyjątkowo oryginalna inicjatywa lokalnych władz.

"Wystarczy przejść się jedną z wielu ścieżek, by przekonać się, co stało się w ostatnich latach w Asolo; koło wielu dużych i małych willi zbudowano baseny, które zmieniły krajobraz" - stwierdził burmistrz Mauro Migliorini.

Czytaj też: Burmistrz zakazuje robienia zdjęć i wprowadza grzywny

Przypomniał, że cały region, Wenecja Euganejska zobowiązał się do tego, że nie będzie marnował wody. Dlatego już wcześniej w miasteczku zamknął wodę w historycznej fontannie na głównym placu.

Migliorini, cytowany przez prasę, zauważył, że Asolo leży na terenie chronionym przez Unię Europejską. "Dlatego nie można wynaturzać krajobrazu" - podkreślił. Ponadto, jak zauważył, w rejonie tym jest wiele gospodarstw rolnych i to one potrzebują w pierwszej kolejności wody.

Nowe baseny na mocy rozporządzenia będą mogły powstawać tylko przy hotelach i pensjonatach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • leda, 2017-06-07 13:20:23

    nareszcie ludzie zaczynają sobie uświadamiać, że krajobraz jest wielką wartością i wartością wspólną, przed którą muszą ustąpić prywatne interesy. Ale w Polandii to jeszcze kilka wieków, żeby lud to zrozumiał - vide - koszmary budowane wszędzie, gdzie popadnie, np. budynek w Brennej w środku przepi...ęknego krajobrazu tworzonego przez góry, lasy i polany.  rozwiń