PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda łódzki zapowiada zmianę relacji z samorządami

  • MIW    1 marca 2016 - 14:45
Wojewoda łódzki zapowiada zmianę relacji z samorządami
Zbigniew Rau nie chce ograniczać się wyłącznie do działalności nadzorczej względem samorządów. (Fot. : www.lodz.uw.gov.pl).

• Zbigniew Rau zamierza informować i doradzać lokalnym samorządom.
• W ten sposób chce zapobiegać nieprawidłowościom w podejmowaniu decyzji.
• Nie ma mowy o ograniczeniu niezależności samorządów – zapewnia.
Wojewoda łódzki nie chce ograniczać się wyłącznie do działalności nadzorczej względem samorządów i weryfikowania podejmowanych przez nie uchwał pod kątem zgodności z prawem. Teraz zamierza również – jak informują jego służby prasowe - działać z wyprzedzeniem informując i doradzając radom różnych szczebli, by w ten sposób zapobiegać nieprawidłowościom w podejmowaniu decyzji.

Nowe zasady współpracy z samorządami wojewoda Zbigniew Rau przedstawi w najbliższy piątek (4 marca) w Łodzi podczas konferencji „Nadzór prawny. Współpraca Wojewody Łódzkiego z jednostkami samorządu terytorialnego”, która odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Do udziału zaproszono około 400 osób pełniących na terenie regionu kierownicze funkcje w samorządach różnego szczebla (gminnych, powiatowych i wojewódzkim).

Wojewoda chce im przekazać, że zamierza nie tylko korzystać z władczych uprawnień - rozstrzygać i zajmować stanowisko wobec poczynań samorządów, ale jest gotów przyjąć współodpowiedzialność za efekty administrowania.

- Prawidłowe ukształtowanie kryteriów i formy działalności nadzorczej ma umocnić samodzielność i pomagać samorządom, a nie ograniczać ich niezależność – podkreślają służby prasowe wojewody łódzkiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.