PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda opolski podsumował dwa lata swego urzędowania

  • PAP/JS    17 listopada 2017 - 20:29
Wojewoda opolski podsumował dwa lata swego urzędowania
Według wojewody opolskiego Adriana Czubaka, jednym z głównych zadań, realizowanych przez opolską administrację rządową w ciągu ostatnich dwóch lat, były działania na rzecz rodziny, zdrowia i bezpieczeństwa (fot. mat. pras.)

Odnowienie szlaku transportowego na Odrze, budowa obwodnicy Nysy i ponad 5 mld złotych na dotacje z UE - to największe projekty zrealizowane w ciągu dwóch lat przez wojewodę opolskiego, który przedstawił podsumowanie swojego urzędowania.
Według wojewody opolskiego Adriana Czubaka, jednym z głównych zadań, realizowanych przez opolską administrację rządową w ciągu ostatnich dwóch lat, były działania na rzecz rodziny, zdrowia i bezpieczeństwa.

W ramach programu Rodzina 500+ w województwie opolskim wsparcie otrzymało 82 tysiące dzieci. Średnia kwota, jaką otrzymała opolska rodzina w ramach programu, to 12,9 tysiąca złotych. Z programu skorzystało co drugie dziecko w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich.

Wojewoda podkreślał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zapomniał o osobach starszych i potrzebujących wsparcia. Z rządowego programu Senior 75+ skorzystało 64 tysiące osób, a na utrzymanie mieszkańców Domów Pomocy Społecznej przekazano 1,7 mln złotych. Administracja rządowa uczestniczyła w uruchomieniu kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim, na którym od października studiuje 120 przyszłych lekarzy.

Z ważnych działań na rzecz rozwoju gospodarczego, wojewoda wymienił budowę obwodnicy Nysy, której 16,5 km kosztowało 307,5 mln złotych. W województwie powstało 16 inwestycji korzystających z różnych form wsparcia publicznego, które mogą utworzyć około 900 nowych miejsc pracy. Podpisano także umowy na dofinansowanie ze środków europejskich na łączną kwotę przekraczającą 5 mld złotych. Za sukces rządu uznano sytuację gospodarczą w regionie, dzięki której w ciągu ostatnich dwóch lat liczba bezrobotnych zmalała z 44,4 tysiąca do 24,9 tysiąca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.