PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda wielkopolski podsumował dwa lata rządu Beaty Szydło na rzecz regionu

  • PAP/rs    17 listopada 2017 - 13:07
Wojewoda wielkopolski podsumował dwa lata rządu Beaty Szydło na rzecz regionu
To były nie tylko dobre dwa lata dla Polski, ale i dobre dwa lata dla Wielkopolski – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Fot. poznan.uw.gov.pl

To były nie tylko dobre dwa lata dla Polski, ale i dobre dwa lata dla Wielkopolski – podkreślił w piątek wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oceniając działalność rządu Beaty Szydło na rzecz regionu. Według niego, realizacja programu rządu to niewątpliwy sukces.
• To były nie tylko dobre dwa lata dla Polski, ale i dobre dwa lata dla Wielkopolski. Rząd realizuje te trzy priorytety, trzy filary, czyli rozwój, rodzina, bezpieczeństwo i mogę bez najmniejszego ryzyka powiedzieć, że na terenie Wielkopolski traktujemy realizację tych elementów programu jako sukces naszego rządu - podkreślił wojewoda.

• Wśród najważniejszych działań, jakie zostały podjęte na rzecz regionu wojewoda wskazał m.in. budowę gazociągu przesyłowego Lwówek-Odolanów, oraz podpisanie umowy inwestycyjnej w kwocie 40 mln zł między Ministerstwem Rozwoju, Polskim Funduszem Rozwoju a Zakładami H. Cegielski-Poznań S.A.

• Wojewoda przypomniał także o otwarciu w ostatnim czasie 7 posterunków policji w regionie; dodał też, że reaktywowane będą kolejne.

Zbigniew Hoffmann odkreślił, że przez ten czas rząd konsekwentnie realizuje plan opierający się na trzech filarach - na rozwoju, działaniu na rzecz polskich rodzin i zwiększaniu bezpieczeństwa, zarówno wewnętrznego, jak i międzynarodowego.

- To były nie tylko dobre dwa lata dla Polski, ale i dobre dwa lata dla Wielkopolski. Rząd realizuje te trzy priorytety, trzy filary, czyli rozwój, rodzina, bezpieczeństwo i mogę bez najmniejszego ryzyka powiedzieć, że na terenie Wielkopolski traktujemy realizację tych elementów programu jako sukces naszego rządu - podkreślił wojewoda.

Jak mówił, w każdej z tych dziedzin zyskała także Wielkopolska. Wśród najważniejszych działań, jakie zostały podjęte na rzecz regionu wojewoda wskazał m.in. budowę gazociągu przesyłowego Lwówek-Odolanów, oraz podpisanie umowy inwestycyjnej w kwocie 40 mln zł między Ministerstwem Rozwoju, Polskim Funduszem Rozwoju a Zakładami H. Cegielski-Poznań S.A. m.in. na dofinansowanie parku maszynowego do produkcji nowoczesnych napędów elektrycznych dla samochodów elektrycznych i produktów dla sektora energetycznego.

Wojewoda przypomniał także o otwarciu w ostatnim czasie 7 posterunków policji w regionie; dodał też, że reaktywowane będą kolejne.

Hoffmann wymienił też otwarcie obwodnic Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego. Podkreślił, że ze środków rządowych przekazane zostało łącznie ponad 46 mln zł na przebudowę Estakady Katowickiej w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski z budżetu państwa ma zostać także dofinansowana w kwocie 57 mln zł przebudowa trasy tramwajowej Kórnicka-os. Lecha-ronda Żegrze, a ponadto, do Poznania ma trafić łącznie 60 nowych tramwajów.

Wojewoda zauważył, że wsparcie dla Poznania, stolicy regionu, będzie niezmienne "mimo oględnie mówiąc, braku przychylności ze strony władz miasta Poznania dla naszego rządu". - Momentami powiedziałbym, że nawet groteskowej autokreacji prezydenta miasta na lidera totalnej opozycji. Nasz rząd jest ponad tym podziałem politycznym, nie wchodzi w spory ideologiczne - mówił.

- Mieszkańcy mogą być spokojni, rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd pani premier Beaty Szydło nie będzie wchodził w konflikt z prezydentem miasta, będzie robił wszystko, żeby polepszyć byt i życie mieszkańców Poznania - zadeklarował.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podkreśliła, że w regionie z rządowego programu "Rodzina 500+" skorzystało 398 tys. dzieci, a każda rodzina otrzymała w ramach tego programu łącznie średnio 13,2 tys. zł. Dodała, że rząd dba także o wsparcie seniorów - 185 tys. osób starszych w regionie skorzystało już z programu darmowych leków dla seniorów.

Dofinansowane zostały także placówki medyczne w Wielkopolsce, w tym kwotą 8 mln zł Zespół Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, kwotą 1,8 mln zł Szpital Specjalistyczny w Pile i kwotą 3,6 mln zł Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie. W Wielkopolsce uruchomiono ponadto stałą bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na lotnisku Ostrów Wielkopolski-Michałków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.