PARTNER PORTALU
 • BGK

Województwo częstochowskie powstanie, jeśli PiS będzie miało gwarancję wygranej w wyborach do sejmików

 • AT    15 stycznia 2016 - 10:21
Województwo częstochowskie powstanie, jeśli PiS będzie miało gwarancję wygranej w wyborach do sejmików

Powstanie nowego województwa zależy od sondaży, które zamówiło PiS (Częstochowa, fot.czestochowa.pl)

• PiS powoła województwo częstochowskie. Kluczem są sondaże poparcia.
• Mieszkańcy wysłali blisko 9 tys. listów do premier w sprawie województwa.
• Nowe województwo obejmie tereny woj. śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i opolskiego
Przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi lokalny lider partii PiS poseł Szymon Giżyński zapewniał: "Wygra PiS, powstanie województwo". Częstochowianie najwyraźniej mu uwierzyli, bo PiS zdobył cztery z siedmiu mandatów poselskich i oba senatorskie - pisze "Gazeta Wyborcza".

W częstochowskim magistracie doliczono się blisko 9 tys. listów do premier Szydło w sprawie nowego województwa. Mieszkańcy piszą je na apel prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, ale mogą je słać także indywidualnie.

Powstanie nowego województwa zależy od sondaży, które zamówiło PiS. Jeżeli pokażą one, że partia ma gwarancje wygranej w wyborach do sejmików wojewódzkich (zmiana granic je wymusi), to powstanie województwo częstochowskie - informuje "GW".

Obejmie ono tereny województw śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i opolskiego, niezależnie od opinii lokalnych społeczności. Podobnie będzie ze środkowopomorskim. PiS je utworzy jeśli zwietrzy szansę na przejęcie władzy w województwie pomorskim, mateczniku PO - podaje "GW".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (4)

 • V, 2016-01-18 15:01:27

  Częstochowskie niech obejmuje tylko Jasną Górę. Przecież tylko o to chodzi tym komunistom.
 • ADG, 2016-01-16 22:56:37

  .... i tym samym, Śląsk wybija się na niepodległość , ogłasza autonomię i staje się z woli wyborców jednym z krajów związkowych Niemiec.Śląśk jest najbardziej Polską częścią kraju , to co się działo w historii i dzieje obecnie zawdzięczamy Litwie - Jagiellonom ,którzy te Piastowską dziedzinę sprzed...ali Niemcom ,Ci zaś wcześniej załatwili Piastów Śląskich rekami biskupów niemieckich - brata ostatniego Piasta Jana Dobrego - ścięto na wroclawskim Rynku a Jan Dobry z jakiś powodów zmarł bezpotomnie a reszty dopełnili Jagiellonowie .Ot i cała rzecxzywistość, to o polskość walczyli Powstańcy Śląscy. A teraz Częstochowie Matyjaszczyka podstawili. A Angela jest z Matyjaszczyków - wnuczka starego Matyjaszczyka. I tak rozdziobują nas kruki i wrony.ADG  rozwiń
 • Lubliniecki, 2016-01-16 22:23:23

  Całość oświadczenia dostępna na stronie videosejm lub po wpisaniu w google hasła: poseł andrzej gawron oświadczenie videosejmNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: