PARTNER PORTALU
  • BGK

Województwo wspiera słabsze gminy

  • PAP    22 października 2010 - 15:31

Prawie 40 milionów złotych z Funduszu Wsparcia woj. kujawsko-pomorskiego przeznaczono w ciągu czterech ostatnich lat na 106 przedsięwzięć realizowanych przez lokalne samorządy, które znajdują się w niekorzystnej sytuacji finansowej.
"Działający od 2007 r. Fundusz Wsparcia woj. kujawsko-pomorskiego był pierwszym w kraju innowacyjnym instrumentem wspierania wewnątrzregionalnej polityki spójności, na którym wzoruje się wiele samorządów wojewódzkich. Fundusz służy wyrównywaniu dysproporcji w rozwoju poszczególnych gmin" - podkreśla rzeczniczka marszałka województwa Beata Krzemińska.

W latach 2007-2010 z funduszu skorzystało 77 beneficjentów. Dzięki dofinansowaniu lokalne samorządy m.in.: wybudowały 100 km dróg i ulic, 54 km wodociągów, 17 km kanalizacji, dwa parkingi, dwa przedszkola i cztery obiekty sportowe; przebudowano również osiem stacji uzdatniania wody i jedną oczyszczalnię ścieków.

W 2010 r. samorząd województwa na fundusz przeznaczył 10 mln zł, które rozdysponowano 29 inwestycji w 25 gminach. Najwięcej projektów stanowią budowy i przebudowy dróg, a także oczyszczalni ścieków ze stacjami uzdatniania wody.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.