PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojna powiatowa

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    5 maja 2011 - 06:49
Wojna powiatowa

Rusza batalia o odzyskanie kilkudziesięciu milionów złotych, które powiaty musiały zwrócić za tzw. karty pojazdów. Pozwany będzie Skarb Państwa.
Pozew grupowy przygotowany przez Związek Powiatów Polskich będzie gotowy jeszcze w tym tygodniu – informuje „Puls Biznesu”.

W następnym związek zaprosi wszystkie samorządy, aby się do niego przyłączyły. Zdaniem Marka Wójcika, dyrektor biura ZPP, najpóźniej w czerwcu pozew trafi do sądu.

Samorządy nie zamierzają pokrywać kosztów prawnego błędu resortu infrastruktury, który w 2003 r. określił w rozporządzeniu, że osoby sprowadzające do kraju pojazdy muszą przy ich rejestracji płacić 500 zł za tzw. kartę pojazdu.,

Sprawa wylądowała w Trybunale Konstytucyjnym, a w wyniku jego orzeczenia o niekonstytucyjności rozporządzenia opłata został została obniżona do 75 zł. Polacy masowo ruszyli do urzędów komunikacji z wnioskami o zwrot 425 zł nadpłaty.

Samorządy muszą płacić, bo sądy przyznają rację obywatelom. Ale konieczność oddawania tej opłaty może być dla niektórych powiatów gwoździem do trumny. Stąd pozew, którego stroną stanie się teraz rząd – pisze Puls Biznesu”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.