PARTNER PORTALU
  • BGK

Wójt wyda pozwolenie na budowę

  • Dziennik Gazeta Prawna    24 listopada 2009 - 11:40

Chcąc rozpocząć inwestycję, będzie można wystąpić o pozwolenie na budowę do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Ma to skrócić procedurę rozpoczynania prac budowlanych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Osoby zamierzające rozpocząć budowę domu nie będą już musiały jeździć do starostwa, oddalonego często o kilkadziesiąt kilometrów. Wszystkie formalności będą mogły załatwić na miejscu – czyli w swojej gminie lub urzędzie miasta. Posłowie z sejmowej Komisji Przyjazne Państwo przygotowali projekt nowelizacji prawa budowlanego, który przewiduje, że zamiast starostów pozwolenia na budowę będą mogli wydawać wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast - donosi "Dziennik GP".

Zgodnie z projektem wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą mogli wydawać pozwolenia na budowę ale tylko wówczas, gdy zawrą odpowiednie porozumienie ze starostą, który dziś jest odpowiedzialny za wydawanie decyzji zezwalających na rozpoczęcie inwestycji budowlanych.

Z inicjatywą zmiany przepisów wystąpił Związek Gmin Wiejskich, który uważa, że dzięki zmianie przepisów obywatele będą mieli bliżej do urzędu i sprawniej będą mogli załatwiać urzędowe sprawy. Eksperci uważają, że załatwianie spraw budowlanych w urzędzie gminy lub miasta zamiast w starostwie będzie korzystne przede wszystkim dla drobnych inwestorów z małych miast - czytamy w "Dzienniku GP". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.