Wpłynęło ponad 922 tys. deklaracji PIT

Do godziny 8 rano w poniedziałek drogą elektroniczną wpłynęło do urzędów skarbowych 922 038 deklaracji podatkowych – poinformowało Ministerstwo Finansów na stronie internetowej.
Wpłynęło ponad 922 tys. deklaracji PIT

Deklaracje można składać do północy 2 maja. Liczba ta obejmuje elektroniczne formularze PIT 28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT 16, 16A i 19A, zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i bez niego – poinformowało Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej.

Czytaj też: Rozliczenia PIT przez system e-Deklaracje

Według resortu finansów, podatnicy najchętniej korzystają z możliwości wysyłania PIT bez podpisu kwalifikowanego. Aplikacja e-Deklaracje Desktop lub interaktywne formularze podatkowe wraz z instrukcją ich wypełniania i przesłania znajdują się na stronie systemu e-Deklaracje www.e-deklaracje.gov.pl oraz na stronie www.szybkipit.pl.

Czytaj też: Rekordowa liczba PIT przez Internet

Ministerstwo informuje, że utworzyło kanał resortu finansów na portalu YouTube, gdzie znajduje się m.in. poradnik „PIT przez formularz interaktywny” z opisem, jak złożyć zeznanie on-line, jak wprowadzać dane i otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji.

Filmy instruktażowe są również dostępne na profilu www.facebook.com/Szybki.PIT. Dodatkowo na specjalnej stronie informacyjnej akcji www.szybkipit.pl lub bezpośrednio wpisując http://pytanie.szybkipit.pl można znaleźć aplikację, za pomocą której można zadawać pytania na temat rozliczeń rocznych ekspertom z resortu finansów oraz wymieniać się wiedzą z innymi internautami.

Resort finansów przypomina, że zgodnie z Ordynacją podatkową podatek można rozliczać do końca kwietnia. Jednak w tym roku, ze względu na to, że ostatni dzień kwietnia przypada w sobotę, czyli w dzień wolny od pracy, rozliczyć się można do 2 maja. Dodatkowo w poniedziałek pracownicy urzędów skarbowych w całym kraju będą pracować dłużej dla wszystkich, którzy osobiście chcą złożyć swoją deklarację podatkową.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU