PARTNER PORTALU
  • BGK

Wprowadzono ulgi za PIT w Warszawie

  • PAP    3 października 2013 - 11:32
Wprowadzono ulgi za PIT w Warszawie

Od stycznia 2014 r. osoby płacące podatki w Warszawie będą mogły korzystać ze zniżek w stołecznych instytucjach kultury oraz ośrodkach sportu i rekreacji - zapowiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Na czwartkowej sesji Rady Warszawa radni zajmą się projektami uchwał w sprawie Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka, które osobom płacącym podatki w stolicy umożliwią m.in. ulgi w instytucjach kulturalnych i sportowych oraz zakup tańszych biletów komunikacji miejskiej.

"Mam nadzieję, że Rada Warszawy ponad podziałami zagłosuje za Kartą" - mówiła prezydent.

Czytaj też: Rozlicz PIT u nas. Dostaniesz zniżkę na autobus

Dodała, że obecnie jest już zadeklarowanych 20 instytucji kultury i 17 ośrodków sportu i rekreacji, w których będą zniżki z Kartą Warszawiaka. Zgłaszają się kolejne, także prywatne placówki.

Jak poinformowała, Kartę Warszawiaka będzie można wyrobić w określonych punktach; nie trzeba będzie przynosić ze sobą PIT-u; to, czy ktoś płaci podatki w stolicy, będzie można sprawdzić w systemie komputerowym.

Dodała, że Kartę można wprowadzić teraz, ponieważ wszystko wskakuje na to, z mamy wzrost gospodarczy i będą wyższe wpływy z podatków.

Zaznaczyła, że prace nad tymi rozwiązaniami trwały ponad rok.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.