PARTNER PORTALU
  • BGK

Wręczono pierwsze Karty Dużej Rodziny

  • PAP    17 stycznia 2014 - 20:06
Wręczono pierwsze Karty Dużej Rodziny

Do jedenastu mieszkańców Koszalina (Zachodniopomorskie) trafiły w piątek pierwsze Karty Dużej Rodziny. Wręczył je prezydent miasta Piotr Jedliński. Karty otrzymała Hanna Ellis i troje jej dzieci oraz siedmioosobowa rodzina Anny i Grzegorza Żyszkiewiczów.
Plastikowe dokumenty o rozmiarach karty płatniczej będą ważne 12 miesięcy. Ich posiadacze mogą obecnie korzystać z różnego rodzaju zniżek w 26 koszalińskich instytucjach i firmach.

Rabatów udzielają instytucje kultury (teatr, muzeum, filharmonia, jedno z kin), kluby sportowe, jadłodajnie, stomatolog, salon optyczny, antykwariat, jubiler, salon urody dla psów, jeden z lokalnych banków, prywatna szkoła muzyczna, jedna z piekarni oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Aktualny wykaz partnerów programu można znaleźć na stronie www.koszalin.pl.

Rodziny, które odebrały w piątek karty, powiedziały dziennikarzom, że podejmując decyzje o złożeniu wniosku nie przeliczały domowych budżetów pod kątem udzielanych w ramach programu zniżek, ale każda z ulg się przyda.

Obie rodziny podkreśliły, że liczą na przystąpienie do programu Miejskiego Zakładu Komunikacji, bo przejazdy autobusami to spory wydatek.

Piotr Jedliński poinformował podczas spotkania, że wnioski o wydanie karty złożyło dotychczas 120 rodzin. Według szacunków ratusza w programie może wziąć udział ok. 1300 rodzin, czyli jakieś 6 500 osób.

Pytany o możliwość przystąpienia do programu Miejskiego Zakładu Komunikacji prezydent powiedział, że jest to analizowane.

Koszalińską Kartę Dużej Rodziny radni jednogłośnie uchwalili w październiku ubiegłego roku. Program zaczął funkcjonować 1 stycznia 2014 r.

Karta adresowana jest do rodzin z co najmniej trojgiem dzieci w wieku do 18 lat lub 25. roku życia pod warunkiem kontynuowania nauki, albo powyżej 25. roku życia legitymującego się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jeżeli w związku z tym przysługuje świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy.

Z mapy zamieszczonej na stronie prezydenta RP, który monitoruje rozwój samorządowych programów, karty dużej rodziny funkcjonują obecnie w ok. 100 polskich miastach.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • zwykły obywatel, 2014-02-12 11:54:11

    "Rabatów udzielają ... antykwariat, jubiler, salon urody dla psów, ...." Chory kraj- chore pomysły.