PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław, budżet obywatelski za 2014 r.: Urząd zrealizował 73 inwestycje

  • PAP/AT    27 stycznia 2016 - 13:30
Wrocław, budżet obywatelski za 2014 r.: Urząd zrealizował 73 inwestycje
Wrocławski Budżet Obywatelski na 2014 r. zakładał wydanie 20 mln zł na wybrane 89 inwestycji (fot.wroclaw.pl)

• Wrocław zakończył realizację 73 inwestycji ze wszystkich 89 wybranych do budżetu obywatelskiego.
• Zadania były związane w większości z edukacją, sportem i rekreacją.
• Pozostałe 14 zadań zostanie zakończonych w 2016 r.
Jak poinformowała na konferencji prasowej 27 stycznia Katarzyna Szymczak-Pomianowska z biura partycypacji społecznej wrocławskiego magistratu, pozostałe 14 zadań zostanie zakończonych w pierwszym półroczu 2016 r.

"W niektórych inwestycjach konieczne było zweryfikowanie ich zakresu, ponieważ w trakcie okazywało się, że pojawiała się konieczność wykonania nowych, dodatkowych prac. Tak działo się m.in. przy zagospodarowaniu niektórych podwórek" - powiedziała Szymczak-Pomianowska.

Czytaj też: Budżet obywatelski. Jak przygotowują go we Wrocławiu?

Zaznaczyła, że dwa zakwalifikowane projekty zostały wycofane przez samych pomysłodawców, ponieważ okazało się, że nie można ich zrealizować z obiektywnych przyczyn technicznych.

Szymczak-Pomianowska podkreśliła, że zrealizowane zostały wszystkie tzw. duże projekty związane z infrastrukturą drogową i rowerową, z budową placów zabaw, boisk, terenów sportowych i rekreacyjnych.

"Część inwestycji z budżetu obywatelskiego sfinansowaliśmy też np. z innych pieniędzy, gdy okazywało się, że zgłoszony projekt obywatelski może być częścią inwestycji zaplanowanej przez miasto" - dodała.

Wrocławski Budżet Obywatelski na 2014 r. zakładał wydanie 20 mln zł na wybrane 89 inwestycji. W kolejnym roku ponownie przeznaczono 20 mln zł na 79 zadań.

W 2016 r. budżet obywatelski wzrósł do 25 mln zł i jak poinformowano w ciągu miesiąca wrocławianie zgłosili już 112 projektów. Nabór trwa jeszcze do początku marca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.