Wrocław walczy o jednakowe taksówki

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 10-02-2012
  • drukuj
Taksówki w jedynym kolorze – tak chcą władze Wrocławia. Najlepiej żółte – jak te z Nowego Jorku, albo czarne jak w Londynie.
Wrocław walczy o jednakowe taksówki
Prawo przewozowe daje samorządom możliwość wprowadzenia obowiązku „stosowania dodatkowych oznaczeń i dodatkowego wyposażenia technicznego”. Ale to nie dotyczy koloru taksówek – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Dlatego władze Wrocławia (zabierz głos, oceń prezydenta) chcą przekonać posłów, aby w Sejmie lobbowali za zmianą przepisów tak, by wzorem europejskich czy światowych metropolii polskie miasta mogły decydować o kolorze taksówek.

Do pomysłu przemalowania taksówek na jeden kolor z dystansem odnoszą się korporacje taksówkarskie – podaje „ Gazeta Wyborcza”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (8)ZOBACZ WSZYSTKIE

"WROCŁAW WALCZY" nie wiedziałem że mieszkam we frontowym mieście a propos nie wiecie gdzie można kupić hełm ( tak na wszelki przypadek ;-))

Edward z Wrocka, 2012-02-13 14:11:18 odpowiedz

bardzo dobry pomysł, kwestia odpowiedniego przygotowania procedur.

Tomin, 2012-02-13 12:29:35 odpowiedz

pomysł jest beznadziejny koszt przemalowania samochodu to okolo 4 tysiace złotych wiec ciekawe kto to sfinalizuje, jesli miasto na to da pieniadze to ok ale napewno tak nie bedzie

krzysiek, 2012-02-13 11:27:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU