PARTNER PORTALU
 • BGK

Wrocław walczy o jednakowe taksówki

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    10 lutego 2012 - 07:17
Wrocław walczy o jednakowe taksówki

Taksówki w jedynym kolorze – tak chcą władze Wrocławia. Najlepiej żółte – jak te z Nowego Jorku, albo czarne jak w Londynie.
Prawo przewozowe daje samorządom możliwość wprowadzenia obowiązku „stosowania dodatkowych oznaczeń i dodatkowego wyposażenia technicznego”. Ale to nie dotyczy koloru taksówek – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Dlatego władze Wrocławia (zabierz głos, oceń prezydenta) chcą przekonać posłów, aby w Sejmie lobbowali za zmianą przepisów tak, by wzorem europejskich czy światowych metropolii polskie miasta mogły decydować o kolorze taksówek.

Do pomysłu przemalowania taksówek na jeden kolor z dystansem odnoszą się korporacje taksówkarskie – podaje „ Gazeta Wyborcza”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (8)

 • Edward z Wrocka, 2012-02-13 14:11:18

  "WROCŁAW WALCZY" nie wiedziałem że mieszkam we frontowym mieście a propos nie wiecie gdzie można kupić hełm ( tak na wszelki przypadek ;-))
 • Tomin, 2012-02-13 12:29:35

  bardzo dobry pomysł, kwestia odpowiedniego przygotowania procedur.
 • krzysiek, 2012-02-13 11:27:54

  pomysł jest beznadziejny koszt przemalowania samochodu to okolo 4 tysiace złotych wiec ciekawe kto to sfinalizuje, jesli miasto na to da pieniadze to ok ale napewno tak nie bedzie