PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław właścicielem większościowym klubu Śląsk

  • AW    6 maja 2016 - 07:57
Wrocław właścicielem większościowym klubu Śląsk
-Teraz na nowo rozpocznie się proces szukania inwestora - twierdzi UM (fot.youtube)

• Urząd Miejski we Wrocławiu ma 54,46 proc. udziałów w piłkarskim Śląsku i członka w zarządzie drugiego współwłaściciela klubu - Wrocławskim Konsorcjum Sportowym.
• WKS czuje się przez miasto, delikatnie mówiąc, wykiwane.
• Magistrat informuje, że bedzie szukał nowego inwestora.
Jak donosi „Gazeta Wrocławska” , Wrocław stał się głównym właścicielem klubu po tym jak zamienił na akcje 6-milionowy dług klubu wobec miejskiej kasy. Wrocławskie Konsorcjum Sportowe (spółka, która wcześniej miała większościowy pakiet Śląska) taki ruch nazwało wrogim przejęciem.

Dziennik opisuje kulisy przejęcia większościowego pakietu przez miasto. Stać za tym miał nowy grecki współwłaściciel Konsorcjum, dzięki któremu do zarządu Konsorcjum powołano dyrektora Wydziału Obsługi Urzędu z wrocławskiego magistratu. Jak sugeruje gazeta, zapowiadaną pełną prywatyzację Śląska, można odłożyć na półkę.

Póki co magistrat poinformował jednak media, że „teraz na nowo rozpocznie się proces szukania inwestora, który w drodze postępowania przetargowego będzie mógł nabyć większościowy pakiet akcji i mieć decydujący głos w kwestii działalności klubu”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.