PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław wreszcie pozbędzie się akcji piłkarskiego Śląska?

  • pt    30 maja 2016 - 14:40
Wrocław wreszcie pozbędzie się akcji piłkarskiego Śląska?
W 2016 roku gmina Wrocław ma przekazać do Śląska 3 mln zł (fot.slaskwroclaw.pl)

• Miasto Wrocław prowadzi negocjacje w sprawie sprzedaży Śląska właścicielowi firmy Neonet.
• Miasto od początku maja ponownie stało się większościowym akcjonariuszem piłkarskiej spółki.
Wrocławianin Marek Majewski jest jednym z najbogatszych Polaków. W rankingu Forbsa za 2015 rok plasuje się na 38 miejscu. Jego majątek wyceniany jest na około 620 mln zł.

Wrocław może prowadzić negocjacje w sprawie sprzedaży Śląska, gdyż od początku maja ponownie stało się większościowym akcjonariuszem piłkarskiej spółki. Było to możliwe dzięki temu, że magistrat zamienił część pożyczki udzielonej Śląskowi właśnie na akcje – pisze "Gazeta Wyborcza".

Warto przypomnieć, że pod koniec kwietnia jeden z udziałowców Śląska Marek Nowara z PB Inter-System S.A. odsprzedał 17 procent akcji Śląska Iliasowi Filippidisowi, biznesmenowi greckiego pochodzenia.

Zdaniem Wyborczej, Filippidis ma bardzo dobre relacje z magistratem i raczej nie będzie sprzeciwiał się sprzedaży swoich akcji nowemu inwestorowi.

Prezydent Rafał Dutkiewicz już dawno zapowiedział, że miasto chce ograniczyć finansowanie Śląska z publicznych pieniędzy i sprzedać klub wiarygodnemu inwestorowi. W 2016 roku gmina Wrocław ma przekazać do Śląska 3 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.