PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław wspiera klub by promować miasto

  • PAP    19 lipca 2012 - 17:17
Wrocław wspiera klub by promować miasto

Miasto Wrocław, współwłaściciel piłkarskiego Śląska, zdecydowało o przekazaniu klubowi 2,5 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące funkcjonowanie klubu, poinformował w czwartek prezes Śląska Piotr Waśniewski.
Podczas konferencji prasowej prezydent miasta Rafał Dutkiewicz zaznaczył, że pieniądze zostaną przekazane by wesprzeć Śląsk "i promować Wrocław dzięki sukcesom klubu w europejskich rozgrywkach".

"Traktujemy to jako wydatek promocyjny i jest to także sygnał, żeby pokazać, że wszystko w Śląsku jest w porządku i że będzie coraz lepiej. Czekaliśmy z przekazaniem tych pieniędzy na rozpoczęcie rozgrywek pucharowych i miło mi, że mogę o tym poinformować po wygranym meczu" - podkreślił prezydent.

Dutkiewicz poinformował także, że o obecnym stanie finansów Śląska rozmawiał z większościowym udziałowcem piłkarskiego klubu Zygmuntem Solorzem-Żakiem. "Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Czeka nas jeszcze dopełnienie finansowe w ostatnim kwartale i z całą pewnością zrobimy to wspólnie" - podkreślił.

Miasto przekazało na rzecz Śląska ok. 2,5 mln zł brutto, więc do kasy klubu trafią 2 mln zł, które zostaną przeznaczone na jego bieżącą działalność.

"Udział w rozgrywkach kwalifikacyjnych do Ligi Mistrzów to prestiż, ale także duże wyzwanie organizacyjne. Przynosi przychody ze strony UEFA, ale jeśli się pojawią, to najszybciej w przyszłym roku, a klub musi dzisiaj funkcjonować" - tłumaczył Waśniewski.

W środę mistrzowie Polski wygrali z zespołem Buducnost Podgorica 2:0 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Rok Elsner w 19. min i Sebastian Mila z karnego w 49. Rewanż zostanie rozegrany 25 lipca we Wrocławiu.

Czytaj też: Polska liga komunalna

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.