Wrocław wspiera klub by promować miasto

Miasto Wrocław, współwłaściciel piłkarskiego Śląska, zdecydowało o przekazaniu klubowi 2,5 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące funkcjonowanie klubu, poinformował w czwartek prezes Śląska Piotr Waśniewski.
Wrocław wspiera klub by promować miasto

Podczas konferencji prasowej prezydent miasta Rafał Dutkiewicz zaznaczył, że pieniądze zostaną przekazane by wesprzeć Śląsk "i promować Wrocław dzięki sukcesom klubu w europejskich rozgrywkach".

"Traktujemy to jako wydatek promocyjny i jest to także sygnał, żeby pokazać, że wszystko w Śląsku jest w porządku i że będzie coraz lepiej. Czekaliśmy z przekazaniem tych pieniędzy na rozpoczęcie rozgrywek pucharowych i miło mi, że mogę o tym poinformować po wygranym meczu" - podkreślił prezydent.

Dutkiewicz poinformował także, że o obecnym stanie finansów Śląska rozmawiał z większościowym udziałowcem piłkarskiego klubu Zygmuntem Solorzem-Żakiem. "Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Czeka nas jeszcze dopełnienie finansowe w ostatnim kwartale i z całą pewnością zrobimy to wspólnie" - podkreślił.

Miasto przekazało na rzecz Śląska ok. 2,5 mln zł brutto, więc do kasy klubu trafią 2 mln zł, które zostaną przeznaczone na jego bieżącą działalność.

"Udział w rozgrywkach kwalifikacyjnych do Ligi Mistrzów to prestiż, ale także duże wyzwanie organizacyjne. Przynosi przychody ze strony UEFA, ale jeśli się pojawią, to najszybciej w przyszłym roku, a klub musi dzisiaj funkcjonować" - tłumaczył Waśniewski.

W środę mistrzowie Polski wygrali z zespołem Buducnost Podgorica 2:0 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Rok Elsner w 19. min i Sebastian Mila z karnego w 49. Rewanż zostanie rozegrany 25 lipca we Wrocławiu.

Czytaj też: Polska liga komunalna

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU