PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Zadłużenie miasta spadło o 90 mln zł

  • aw/PAP    28 lutego 2018 - 15:11
Wrocław: Zadłużenie miasta spadło o 90 mln zł
W ubiegłym roku dochody Wrocławia wyniosły ponad 4,134 mld zł, a wydatki ponad 4,125 mld zł (fot.:wroclaw.pl)

W 2017 r. zadłużenie Wrocławia spadło o 90 mln zł - wynika ze sprawozdania budżetowego przedstawionego przez skarbnika miasta Marcina Urbana. „Drugi rok z rzędu mamy nadwyżkę budżetową, dzięki temu mogliśmy zmniejszyć zadłużenie” - powiedział skarbnik.
W ubiegłym roku dochody Wrocławia wyniosły ponad 4,134 mld zł, a wydatki ponad 4,125 mld zł. Nadwyżka w budżecie to 9 mln zł, przy zakładanym deficycie na sumę 175 mln zł.

"Drugi rok z rzędu mamy nadwyżkę budżetową, dzięki temu mogliśmy zmniejszyć zadłużenie o 90 mln zł. To był dobry budżetowo rok i inne miasta mają nam czego zazdrościć" - ocenił skarbnik miasta  Marcin Urban na konferencji prasowej.

Jak poinformował, nadwyżka budżetowa, mimo planowanego w projekcie deficytu, związana jest m.in. z większymi wpływami z podatku PIT.

Jak wynika ze sprawozdania budżetowego, w 2017 r. najwięcej, bo niemal 30 proc. budżetu, wydano na oświatę, a 16 proc. na transport i łączność. Wzrost wydatków bieżących na oświatę wyniósł 50 mln zł.

Według skarbnika więcej wydano także na komunikację miejską czy pomoc społeczną. Więcej pieniędzy przekazano także na wymianę pieców - łącznie na ten cel przeznaczono 14 mln zł.

Spośród realizowanych w ubiegłym roku inwestycji najwięcej pieniędzy, bo aż 87 mln zł, przeznaczono na budowę obwodnicy Leśnicy. Z kolei na budowę i remont szkół podstawowych miasto przekazało ponad 52 mln zł.

5 kwietnia odbędzie się głosowanie Rady Miasta dotyczące absolutorium budżetowego. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.