PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: zgłoszono prawie 450 projektów w budżecie obywatelskim

  • PAP/MN    5 września 2016 - 14:50
Wrocław: zgłoszono prawie 450 projektów w budżecie obywatelskim
Wrocławianie będą mogli głosować drogą elektroniczną i tradycyjną (fot. wikipedia)

• Budowa boisk, tras rowerowych, placów zabaw i terenów zielonych to dominujące inwestycje w projektach zgłoszonych do budżetu obywatelskiego we Wrocławiu.
• Magistrat przeznaczył na ten cel 25 mln zł, a mieszkańcy będą głosować na prawie 450 zadań.
• Projekty są ogólnomiejskie - dotowane kwotą do 750 tys. zł, a także rejonowe - 250 tys. zł.
Jak poinformowała w poniedziałek na konferencji prasowej wicedyrektor biura ds. partycypacji społecznej wrocławskiego magistratu Katarzyna Szymczak-Pomianowska, z 791 projektów zgłoszonych przez mieszkańców ostatecznie 449 zostało zakwalifikowanych do głosowania.

"Ponad trzysta zgłoszeń nie będzie poddanych pod głosowanie z różnych powodów. Niektóre zostały wycofane, inne zadania są już realizowane, ponad czterdzieści dotyczyło terenów nienależących do gminy, a prawie pięćdziesiąt przekraczało maksymalna kwotę budżetu" - powiedziała Szymczak-Pomianowska.

Dodała, że wiele zgłoszeń niepoddanych pod głosowanie dotyczyło również zadań, które nie mogą być z powodów proceduralnych zrealizowane z budżetu obywatelskiego, jak np. budowa pomników.

Wrocławianie będą mogli głosować drogą elektroniczną i tradycyjną, papierową od 10 września. W tym roku w głosowaniu mogą wziąć udział nie tylko dorośli mieszkańcy, lecz również osoby, które ukończyły 16 lat.

Każdy może poprzeć cztery projekty, z czego dwa ogólnomiejskie, bez względu na kwotę, i dwa rejonowe - jeden dotowany kwotą do 750 tys. zł oraz drugi, mniejszy, dotowany kwotą 250 tys. zł.

W poprzedniej edycji do realizacji zakwalifikowano 79 projektów o wartości 20 mln zł. W 2014 r. na wrocławski budżet obywatelski również przeznaczono 20 mln zł i do realizacji zakwalifikowano 80 projektów. Rok wcześniej edycja pilotażowa zamknęła się kwotą 3 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.