Wrocławski budżet obywatelski 2017: Głosowanie rusza 2 października

Od piątku (15 września) mieszkańcy Wrocławia, którzy ukończyli 16 lat, mogą głosować na projekty zgłoszone do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybierać można spośród ponad 370 propozycji. Na budżet obywatelski w tym roku wrocławski magistrat przeznaczył 25 mln zł.
Wrocławski budżet obywatelski 2017: Głosowanie rusza 2 października
Wśród zgłoszonych w tym roku inicjatyw dominują budowy parków, terenów zielonych, boisk i ścieżek rowerowych. (fot. pixabay)

Jak poinformowała Małgorzata Szafran z biura prasowego wrocławskiego magistratu, zagłosować można na pomocą formularza umieszczonego na stronie wroclaw.pl/wbo. "Można też tradycyjnie - papierowo. Karta będzie dostępna do pobrania ze strony www oraz w punktach głosowania. Znajdą się one w Centrach Obsługi Mieszkańca UM Wrocławia, wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej i siedzibach blisko połowy rad osiedli" - podała Szafran.

Głosować można do 2 października. Wrocławianie mogą głosować na projekty rejonowe, których w tym roku jest ponad 320, oraz na projekty ogólnomiejskie, których jest 50. Na projekty rejonowe zostanie przeznaczonych 21 mln zł - 1,5 mln zł na każdy z 14 rejonów, na które podzielono miasto. Pozostała kwota - 4 mln zł - przeznaczona zostanie na projekty miejskie.

Głosować można jednorazowo na maksymalnie 4 projekty, z czego 2 ogólnomiejskie - bez względu na kwotę i 2 rejonowe - jeden duży do 750 tys. i jeden mały do 250 tys.

Wśród zgłoszonych w tym roku inicjatyw dominują budowy parków, terenów zielonych, boisk i ścieżek rowerowych.

W 2015 r. do realizacji zakwalifikowano 79 projektów o wartości 20 mln zł. W 2014 r. na Wrocławski Budżet Obywatelski również przeznaczono 20 mln zł i do realizacji zakwalifikowano 80 projektów. Rok wcześniej edycja pilotażowa zamknęła się kwotą 3 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU