PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławski budżet obywatelski 2017: Głosowanie rusza 2 października

  • PAP/MN    15 września 2017 - 12:11
Wrocławski budżet obywatelski 2017: Głosowanie rusza 2 października
Wśród zgłoszonych w tym roku inicjatyw dominują budowy parków, terenów zielonych, boisk i ścieżek rowerowych. (fot. pixabay)

Od piątku (15 września) mieszkańcy Wrocławia, którzy ukończyli 16 lat, mogą głosować na projekty zgłoszone do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybierać można spośród ponad 370 propozycji. Na budżet obywatelski w tym roku wrocławski magistrat przeznaczył 25 mln zł.
Jak poinformowała Małgorzata Szafran z biura prasowego wrocławskiego magistratu, zagłosować można na pomocą formularza umieszczonego na stronie wroclaw.pl/wbo. "Można też tradycyjnie - papierowo. Karta będzie dostępna do pobrania ze strony www oraz w punktach głosowania. Znajdą się one w Centrach Obsługi Mieszkańca UM Wrocławia, wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej i siedzibach blisko połowy rad osiedli" - podała Szafran.

Głosować można do 2 października. Wrocławianie mogą głosować na projekty rejonowe, których w tym roku jest ponad 320, oraz na projekty ogólnomiejskie, których jest 50. Na projekty rejonowe zostanie przeznaczonych 21 mln zł - 1,5 mln zł na każdy z 14 rejonów, na które podzielono miasto. Pozostała kwota - 4 mln zł - przeznaczona zostanie na projekty miejskie.

Głosować można jednorazowo na maksymalnie 4 projekty, z czego 2 ogólnomiejskie - bez względu na kwotę i 2 rejonowe - jeden duży do 750 tys. i jeden mały do 250 tys.

Wśród zgłoszonych w tym roku inicjatyw dominują budowy parków, terenów zielonych, boisk i ścieżek rowerowych.

W 2015 r. do realizacji zakwalifikowano 79 projektów o wartości 20 mln zł. W 2014 r. na Wrocławski Budżet Obywatelski również przeznaczono 20 mln zł i do realizacji zakwalifikowano 80 projektów. Rok wcześniej edycja pilotażowa zamknęła się kwotą 3 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.