PARTNER PORTALU
  • BGK

Wsparcie dla Industriady 2011

  • AZA    16 maja 2011 - 20:20

Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył 400 000 zł na dofinansowanie imprez w ramach II święta Szlaku Zabytków Techniki.
Jednym z etapów przygotowań do tegorocznej Industriady było rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie krajoznawstwa, w tym upowszechniania turystyki. Na dofinansowanie imprez odbywających się w ramach święta szlaku Zarząd Województwa przeznaczył 400 000 zł.

Dofinansowane zostaną imprezy odbywające się w Częstochowie, Katowicach, Zabrzu, Bytomiu, Łaziskach Górnych, Cieszynie, Tarnowskich Górach, Pszczynie, Chorzowie, Rybniku i Zawierciu.
Wśród podmiotów, które otrzymały wsparcie ze strony samorządu województwa, są m.in. Stowarzyszenie Kopalni Sztuki w Zabrzu (90 tys. zł), Częstochowska Organizacja Turystyczna (51 tys. zł) oraz Stowarzyszenie SZTYG.art z Chorzowa (42 tys. zł).

Całość budżetu przeznaczonego na zorganizowanie INDUSTRIADY 2011 wynosi ok. 2,5 mln złotych. Listę dofinansowanych przedsięwzięć zamieszczono na stronie internetowej Województwa Śląskiego.

Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego to najciekawsza trasa turystyki industrialnej w Polsce oraz pierwszy szlak z Europy Środkowo-Wschodniej, który został wpisany do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (European Route of Industrial Heritage, www.erih.net). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.