PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspierają małe miasta

  • kujawsko-pomorskie.pl/    17 stycznia 2011 - 14:18

Zakończyła się realizacja inwestycji w ramach uruchomionego przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego specjalnego funduszu dla miast do 5 tysięcy mieszkańców.
Dzięki ponad 2 milionom złotych wsparcia zrealizowano 12 przedsięwzięć związanych z rewitalizacją miejskiej przestrzeni. Efekty prac to między innymi odnowione elewacje budynków, nowe parkingi, a także przebudowane ulice i drogi.

Fundusz przeznaczony był dla małych miast, których liczba mieszkańców nie przekracza 5 tysięcy. Jego zadanie to niwelowanie różnic między poziomem finansowania projektów w zakresie rewitalizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a wielkością wsparcia, jaką w tym zakresie oferował Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Do końca ubiegłego roku zakończyła się realizacja przedsięwzięć we wszystkich 12 miejscowościach, które skorzystały z funduszu. Efekty inwestycji to między innymi 4,3 kilometra przebudowanych dróg i ulic, odnowiona elewacja kompleksu budynków na placu dr Szulca w Lubrańcu oraz nowy parking przy ul. Jędrzejewskiego w Kowalu. W Kowalewie Pomorskim wsparcie trafiło na budowę Centrum Sportu i Rekreacji, a w Piotrkowie Kujawskim na rewitalizację parku dworskiego.

Wartość wszystkich zrealizowanych zadań to 4,6 miliona złotych. Wsparcie z budżetu województwa na ich realizację to ponad 2 miliony złotych.

Ze wsparcia skorzystały:

Lubraniec w powiecie włocławskim,
Łasin w powiecie grudziądzkim,
Kowal w powiecie włocławskim,
Skępe w powiecie lipnowskim,
Jabłonowo Pomorskie w powiecie brodnickim,
Kowalewo Pomorskie w powiecie golubsko-dobrzyńskim,
Janowiec Wielkopolski w powiecie żnińskim,
Mrocza w powiecie nakielskim,
Łabiszyn w powiecie żnińskim,
Piotrków Kujawski w powiecie radziejowskim,
Brześć Kujawski w powiecie włocławskim,
Kcynia w powiecie nakielskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.