PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspomóżmy suwalskie organizacje

  • kuriersuwalski.pl    10 stycznia 2012 - 09:53

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zwraca się do mieszkańców Suwałk o przekazywanie 1 proc. należnego podatku dochodowego za 2011 r. na rzecz dowolnej suwalskiej organizacji pożytku publicznego.
„Zwracam się do wszystkich mieszkańców Suwałk (zabierz głos/oceń prezydenta) z prośbą o to, by przekazywali 1 prc. należnego podatku dochodowego za 2011 rok na rzecz dowolnej suwalskiej organizacji pożytku publicznego. Ich wykaz można znaleźć na internetowej stronie urzędu miejskiego: http://www.um.suwalki.pl/ w zakładce Nasze miasto – organizacje pozarządowe.

Z tytułu rozliczenia podatkowego za 2011 rok podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych i podatnicy tzw. podatku ryczałtowanego mogą wskazać w zeznaniu podatkowym organizację pożytku publicznego na rzecz, której zostanie przekazany 1 proc. ich należnego podatku. Wystarczy po wyliczeniu zobowiązania podatkowego za 2011 r. i w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisać nazwę i numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego organizacji na rzecz, której chcemy przekazać określoną kwotę do wysokości 1 proc. należnego podatku. Resztę zrobi urząd skarbowy.

Przy tak uproszczonej procedurze proszę o wsparcie suwalskich organizacji pożytku publicznego, które prowadzą szereg społecznie użytecznych działań na rzecz mieszkańców Suwałk w zakresie pomocy społecznej, ochrony zdrowia, edukacji, organizacji wypoczynku, sportu i kultury. Bez tych działań życie suwalskiej wspólnoty lokalnej byłoby znacznie uboższe.

Proszę pomóżmy sobie sami i przekażmy 1 proc. należnego podatku dochodowego za 2011 rok na rzecz dowolnej suwalskiej organizacji pożytku publicznego.”
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.