PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybór wykonawcy S19 bez zastrzeżeń UZP

  • PAP    23 maja 2014 - 17:45

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych nie znalazł żadnych uchybień w przetargu na budowę drogi ekspresowej S19 od węzła Sokołów Małopolski Północ do Stobiernej. Oznacza to, że GDDKiA będzie mogła podpisać umowę z wybranym już wykonawcą tego odcinka.
W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones S.A., które zaoferowało wykonanie zadania w ciągu 30 miesięcy z 10-letnią gwarancją jakości, za kwotę prawie 290 mln zł.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału Joanna Rarus, kolejnym etapem, po decyzji UZP, będzie wniesienie przez konsorcjum zabezpieczenia należytego wykonania umowy. "Następnie podpiszemy z konsorcjum umowę" - dodała.

Odcinek drogi ekspresowej S19 od Sokołowa Młp. do Stobiernej będzie miał długość 12,5 km. Droga będzie omijać Sokołów Młp. od strony wschodniej i bezpośrednio połączy się z oddanym już do ruchu odcinkiem S19 Stobierna - Rzeszów.

Odcinek realizowany będzie w systemie optymalizuj - projektuj - buduj. To znaczy, że wykonawca otrzyma już gotową część dokumentacji i będzie mógł wprowadzać do niej pewne zmiany, np. proponować nowe technologie czy rozwiązania. Warunkiem jest jednak zachowanie parametrów technicznych i jakościowych drogi.

Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasę komunikacyjną na kierunku północ - południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.