PARTNER PORTALU
 • BGK

Wycinka drzew. PiS, Ryszard Terlecki zapowiada nowelizację

 • GP    21 lutego 2017 - 14:44
Wycinka drzew. PiS, Ryszard Terlecki zapowiada nowelizację
Ryszard Terlecki i Beata Mazurek, politycy PiS. (fot. PiS/twitter.com)

• We wtorek (21 lutego) Ryszard Terlecki zapowiedział, że klub PiS złoży nowelizację o prawie do wycinki drzew.

• To reakcja na masową krytykę jaką podniosła opozycja wobec liberalnych przepisów głosowanych w grudniu i obowiązujących od stycznia br.
Po informacjach i burzliwej debacie o drzewach Ryszard Terlecki (PiS) zapowiedział działanie w tym temacie klubu poselskiego PiS. We wczesnych godzinach popołudniowych 21 lutego, w czasie konferencji prasowej Terlecki mówił:

- Klub PiS w najbliższym czasie złoży projekt nowelizacji ustawy ws. wycinki drzew. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Od stycznia 2017 roku obowiązują głosowane w Sejmie w grudniu przepisy, które pozwoliły na nieograniczone wycinanie drzew na posesjach prywatnych. Propozycję tę zgłosili posłowie PiS, a jej zwolennikiem był minister środowiska. Opozycja i inne organizacje podniosły krytykę alarmując, że dochodzi do dziesiątkowania polskiego drzewostanu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (9)

 • obywatel, 2017-02-27 12:58:37

  Bardzo dobra ustawa uchwalona przez PIS. Panie Szyszko proszę nie ustępować przed jazgoczącym tłumem, to banda komunistów chcąca odebrać obywatelom własność i wolność.
 • Bogdan Sitnicki, 2017-02-25 14:08:20

  Do samorządowiec: SZYBKOŚĆ DLA WOLNOŚCI (chodzi o drzewa na prywatnych posesjach) STANOWI KRYTERIUM SAMA W SOBIE. Chodzi o twórczą wolność pojedynczego człowieka (w wąskim zakresie) do samodzielnego dysponowania majątkiem swoim - prywatnym. Gdy chodzi o drzewa stanowiące dobro wspólne, na ter...enie publicznym - rzekomo "decydujmy wszyscy", na czele z decydentami, którzy nas nieustannie hipnotyzują: wyższymi urzędnikami i władcami gmin i miast, i, którzy (jak wszyscy wiemy) pchają się do rządzenia majątkiem nieswoim po to, aby nas wyeliminować (nawet z zarządzania własnym drewnem) i ........ i mają z tego ogrooooooooomne zyski!!! Brawo dla ustawy, precz z nowelizacją ograniczeniami, precz z konfidentami i komornikami dla chłopa za 3 obcięte SWOJE topole, bo zima sroga. Tak myślę:)  rozwiń
 • Bogdan Sitnicki, 2017-02-25 10:27:18

  DO WSZYSTKICH: Wycinka trwała i trwa przez cały czas w naszych lasach "państwowych". Starodrzew niknie w oczach. Zostają maleństwa. Pisklaczki błądzą pośród przewalonych pniach drzew. Nie liczą się z okresem ochronnym, lęgowym dla ptaków - JESTEM TEGO ŚWIADKIEM! Kiedy o tym "dono...szę" czynnikom "wyższym", nadleśnictwa w swych pismach (odpowiedziach) chełpią się rekordowym wyrębem co roku i wykazują się niebywałą, ignorancką elokwencją. A Wy o czym piszecie Ludzie? O polityce? Kto chce, może kupić kawał gruntu i wsadzać sobie drzewa na całe życie. Kto chce może wyciąć. No i co z tego? Trzeba tworzyć parki pomiędzy zabudową zwartą w przestrzeni publicznej. Przestrzeń publiczna ma być chroniona. Do tej pory restrykcje nakładało się tylko na prywatne działki. Proszę o nałożenie restrykcji na przestrzeń publiczną - to zamieszani w proceder urzędnicy, tzw. SPECJALIŚCI działają patologicznie! LEGALNA WYCINKA LASÓW TO BUSINESS I HANIEBNY PROCEDER POWIĄZANY Z PROFESJONALNYMI MAFIAMI.  rozwiń