Wycinka drzew. PiS, Ryszard Terlecki zapowiada nowelizację

• We wtorek (21 lutego) Ryszard Terlecki zapowiedział, że klub PiS złoży nowelizację o prawie do wycinki drzew.

• To reakcja na masową krytykę jaką podniosła opozycja wobec liberalnych przepisów głosowanych w grudniu i obowiązujących od stycznia br.
Wycinka drzew. PiS, Ryszard Terlecki zapowiada nowelizację
Ryszard Terlecki i Beata Mazurek, politycy PiS. (fot. PiS/twitter.com)

Po informacjach i burzliwej debacie o drzewach Ryszard Terlecki (PiS) zapowiedział działanie w tym temacie klubu poselskiego PiS. We wczesnych godzinach popołudniowych 21 lutego, w czasie konferencji prasowej Terlecki mówił:

- Klub PiS w najbliższym czasie złoży projekt nowelizacji ustawy ws. wycinki drzew. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Od stycznia 2017 roku obowiązują głosowane w Sejmie w grudniu przepisy, które pozwoliły na nieograniczone wycinanie drzew na posesjach prywatnych. Propozycję tę zgłosili posłowie PiS, a jej zwolennikiem był minister środowiska. Opozycja i inne organizacje podniosły krytykę alarmując, że dochodzi do dziesiątkowania polskiego drzewostanu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (9)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bardzo dobra ustawa uchwalona przez PIS. Panie Szyszko proszę nie ustępować przed jazgoczącym tłumem, to banda komunistów chcąca odebrać obywatelom własność i wolność.

obywatel, 2017-02-27 12:58:37 odpowiedz

Do samorządowiec: SZYBKOŚĆ DLA WOLNOŚCI (chodzi o drzewa na prywatnych posesjach) STANOWI KRYTERIUM SAMA W SOBIE. Chodzi o twórczą wolność pojedynczego człowieka (w wąskim zakresie) do samodzielnego dysponowania majątkiem swoim - prywatnym. Gdy chodzi o drzewa stanowiące dobro wspólne, na ter...enie publicznym - rzekomo "decydujmy wszyscy", na czele z decydentami, którzy nas nieustannie hipnotyzują: wyższymi urzędnikami i władcami gmin i miast, i, którzy (jak wszyscy wiemy) pchają się do rządzenia majątkiem nieswoim po to, aby nas wyeliminować (nawet z zarządzania własnym drewnem) i ........ i mają z tego ogrooooooooomne zyski!!! Brawo dla ustawy, precz z nowelizacją ograniczeniami, precz z konfidentami i komornikami dla chłopa za 3 obcięte SWOJE topole, bo zima sroga. Tak myślę:) rozwiń

Bogdan Sitnicki, 2017-02-25 14:08:20 odpowiedz

DO WSZYSTKICH: Wycinka trwała i trwa przez cały czas w naszych lasach "państwowych". Starodrzew niknie w oczach. Zostają maleństwa. Pisklaczki błądzą pośród przewalonych pniach drzew. Nie liczą się z okresem ochronnym, lęgowym dla ptaków - JESTEM TEGO ŚWIADKIEM! Kiedy o tym "dono...szę" czynnikom "wyższym", nadleśnictwa w swych pismach (odpowiedziach) chełpią się rekordowym wyrębem co roku i wykazują się niebywałą, ignorancką elokwencją. A Wy o czym piszecie Ludzie? O polityce? Kto chce, może kupić kawał gruntu i wsadzać sobie drzewa na całe życie. Kto chce może wyciąć. No i co z tego? Trzeba tworzyć parki pomiędzy zabudową zwartą w przestrzeni publicznej. Przestrzeń publiczna ma być chroniona. Do tej pory restrykcje nakładało się tylko na prywatne działki. Proszę o nałożenie restrykcji na przestrzeń publiczną - to zamieszani w proceder urzędnicy, tzw. SPECJALIŚCI działają patologicznie! LEGALNA WYCINKA LASÓW TO BUSINESS I HANIEBNY PROCEDER POWIĄZANY Z PROFESJONALNYMI MAFIAMI. rozwiń

Bogdan Sitnicki, 2017-02-25 10:27:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU