Wydatki Gorzowa wyniosą ponad 440 mln zł

Ponad 451 mln zł dochodów planują uzyskać w 2013 roku władze Gorzowa Wielkopolskiego. Wydatki mają wynieść ponad 440 mln – wynika z projektu budżetu miasta na 2013 rok.
Wydatki Gorzowa wyniosą ponad 440 mln zł

Ponad 30 mln zł ma trafić na inwestycje, związane głównie z poprawą infrastruktury drogowej.

Najważniejsze z nich dotyczą przebudowy ul. Kostrzyńskiej, Kobylogórskiej, Dobrej, Marcinkowskiego. Miasto chce też przeznaczyć pieniądze na przebudowę parkingów przy szpitalu wojewódzkim, termomodernizację szkół, nowe zatoki parkingowe oraz przebudowę chodników. W projekcie zapisano także wydatki na oświatę w wysokości ponad 170 mln zł, 75 mln na pomoc społeczną, 13 mln na kulturę i ponad 7 mln na sport- podała wiceprezydent Alina Nowak.

Władze miasta szacują, że uzyskają dochody majątkowe na poziomie 19 mln zł, głównie ze sprzedaży gruntów, nieruchomości oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych. Władze miasta podkreśliły, że nie ma planów związanych ze wzrostem zatrudnienia i podwyżkami w administracji.

„W funkcjonowaniu magistratu staramy się racjonalizować wydatki, w taki sposób, aby nie pogorszyła się jakość w obsłudze mieszkańców" - podkreślił sekretarz miasta Jacek Jeremicz.

W nowym roku planowana jest nadwyżka budżetowa w kwocie 11,4 mln zł, która zostanie przeznaczona na spłatę zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczki. Miasto planuje zaciągnąć kredyt na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Radni będą dyskutować nad projektem budżetu 19 grudnia br. podczas sesji budżetowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Trzymam kciuki za moje miasto. Byłem ostatnio z wizytą, ale powiem, że mnie zmroziło..Ciemne ulice, co drugi lokal do wynajęcia, bezroboci3e sięga 23%!!! Prowincja kategorii B, Upadek miasta w okolicach Chrobrego. Brudne szyby w lokalach handlowych, wszechogarniająca bieda, widać to gołym okiem. Pol...ityka Platfusów przeorała społeczeństwo - na 5% tych z "Układu" i tzw. biznesu i resztę pospólstwa - dostarczycieli haraczu rozwiń

glews, 2012-11-23 10:58:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU