PARTNER PORTALU
  • BGK

Wydatki Gorzowa wyniosą ponad 440 mln zł

  • PAP    19 listopada 2012 - 12:38
Wydatki Gorzowa wyniosą ponad 440 mln zł

Ponad 451 mln zł dochodów planują uzyskać w 2013 roku władze Gorzowa Wielkopolskiego. Wydatki mają wynieść ponad 440 mln – wynika z projektu budżetu miasta na 2013 rok.
Ponad 30 mln zł ma trafić na inwestycje, związane głównie z poprawą infrastruktury drogowej.

Najważniejsze z nich dotyczą przebudowy ul. Kostrzyńskiej, Kobylogórskiej, Dobrej, Marcinkowskiego. Miasto chce też przeznaczyć pieniądze na przebudowę parkingów przy szpitalu wojewódzkim, termomodernizację szkół, nowe zatoki parkingowe oraz przebudowę chodników. W projekcie zapisano także wydatki na oświatę w wysokości ponad 170 mln zł, 75 mln na pomoc społeczną, 13 mln na kulturę i ponad 7 mln na sport- podała wiceprezydent Alina Nowak.

Władze miasta szacują, że uzyskają dochody majątkowe na poziomie 19 mln zł, głównie ze sprzedaży gruntów, nieruchomości oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych. Władze miasta podkreśliły, że nie ma planów związanych ze wzrostem zatrudnienia i podwyżkami w administracji.

„W funkcjonowaniu magistratu staramy się racjonalizować wydatki, w taki sposób, aby nie pogorszyła się jakość w obsłudze mieszkańców" - podkreślił sekretarz miasta Jacek Jeremicz.

W nowym roku planowana jest nadwyżka budżetowa w kwocie 11,4 mln zł, która zostanie przeznaczona na spłatę zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczki. Miasto planuje zaciągnąć kredyt na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Radni będą dyskutować nad projektem budżetu 19 grudnia br. podczas sesji budżetowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • glews, 2012-11-23 10:58:00

    Trzymam kciuki za moje miasto. Byłem ostatnio z wizytą, ale powiem, że mnie zmroziło..Ciemne ulice, co drugi lokal do wynajęcia, bezroboci3e sięga 23%!!! Prowincja kategorii B, Upadek miasta w okolicach Chrobrego. Brudne szyby w lokalach handlowych, wszechogarniająca bieda, widać to gołym okiem. Pol...ityka Platfusów przeorała społeczeństwo - na 5% tych z "Układu" i tzw. biznesu i resztę pospólstwa - dostarczycieli haraczu  rozwiń