PARTNER PORTALU
  • BGK

Wydatki na działalność MAC wyniosą 1,57 mld zł

  • PAP    5 września 2014 - 18:25
Wydatki na działalność MAC wyniosą 1,57 mld zł

- Wydatki na działalność Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w 2015 roku wyniosą 1,57 mld zł, w tym ponad 1,26 mld zł na realizację projektów z udziałem środków Unii Europejskiej - wynika z projektu przyszłorocznego budżetu.
Na zadania związane z administracją publiczną w 2015 roku zaplanowano wydatki w wysokości 82 mln 257 tys. zł. Pieniądze te będą przeznaczone m.in. na działania w zakresie zarządzania kryzysowego oraz usuwania i przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych. Z kwoty tej finansowane mają być także zadania dotyczące geodezji i kartografii, realizowane przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

22 mln 445 tys. zł przeznaczono na zadania związane z tworzeniem ram prawnych zapewniających właściwe funkcjonowanie rynków telekomunikacyjnego i pocztowego, a także na wsparcie rozwoju nowoczesnych technik i technologii telekomunikacyjnych, które umożliwiają dostęp do coraz większej oferty usług, w szczególności do zwiększenia dostępu do szerokopasmowego internetu.

Czytaj też: MAC wyszkoli samorządy w sprawnym rządzeniu

Z kolei 56 mln 226 tys. zł zaplanowano na realizację projektów związanych z informatyzacją administracji publicznej, w tym na systemy i sieci teleinformatyczne administracji publicznej, technologie i techniki informacyjne, standardy informatyczne, wspieranie inwestycji w dziedzinie informatyki, rozwoju społeczeństwa informacyjnego i przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Na zadania związane z relacjami państwa z kościołami i związkami wyznaniowymi, a także dotacje zadań związanych z zachowaniem i rozwojem tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych i zachowaniem języka regionalnego, zaplanowano 142 mln 223 tys. zł.

Czytaj też:  MAC ostrzega przed powodziami. Wojewodowie w pogotowiu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.