PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyjatkowy przebieg budżetowej sesji w Łodzi

  • pt    15 stycznia 2014 - 14:57
Wyjatkowy przebieg budżetowej sesji w Łodzi

Łódź i łodzianie nie mają czasu na nasze konflikty, oratorskie popisy i małe złośliwości. Nasze miasto ma swoje pięć minut i tylko od nas zależy czy je wykorzysta – mówiła prezydent Łodzi podczas sesji budżetowej.
Hanna Zdanowska podczas wystąpienia na początku sesji budżetowej zaskoczyła większość zgromadzonych mówiąc: - Zdecydowałam się wprowadzić jako autopoprawkę do projektu budżetu na 2014 r. zdecydowaną większość propozycji, zgłoszonych przez kluby radnych.

Jak tłumaczyła prezydent: - Przez ostatnie kilka miesięcy na tej sali pojawiło się zbyt wiele złych emocji, padło za dużo niepotrzebnych słów. Łódź i łodzianie nie mają czasu na nasze konflikty, oratorskie popisy i małe złośliwości. Nasze miasto ma swoje pięć minut i tylko od nas zależy czy je wykorzysta. Każda chwila stracona na polityczne przepychanki oddala nas od nowoczesnej, europejskiej, roześmianej i przyjaznej mieszkańcom Łodzi.

Hanna Zdanowska dodała: - Chciałbym aby dzisiejszy dzień został zapamiętany jako moment w którym, zakończymy ten  łódzko - łódzki spór.  

- Propozycje prezydenta nie są ani gorsze ani lepsze od propozycji zgłaszanych przez radnych, projekty, które przygotowali radni PO  nie różnią się od tych zaproponowanych przez SLD. Iinwestycje zaplanowane przez PiS  są tak samo ważne jak te, które proponuje Twój Ruch - .
mówiła prezydent.

- Analizowaliśmy Państwa propozycję do późnych godzin nocnych, szukaliśmy dodatkowego finansowania zgłaszanych przez Państwa inwestycji – dodała Zdanowska. - Jesteśmy bardzo blisko, aby zbilansować budżet i utrzymać zaakceptowane przez RIO wskaźniki.

Prezydent poprosiła o godzinę przerwy i zaprosiła przewodniczących wszystkich klubów na krótkie konsultacje dotyczące kilku propozycji.

- Mamy przygotowane gotowe rozwiązania, dzięki którym wszyscy wyjdziemy dziś z tej sali z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku i świadomością, że zrobiliśmy razem coś bardzo dobrego – dodała Zdanowska. - Łódź za godzinę może mieć proinwestycyjny i proobywatelski budżet, o którym każdy z nas mimo dzielących nas różnic będzie mógł powiedzieć, że to jest nasz wspólny sukces.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.