PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyliczenia ratusza. 2,5 mln zł na referendum

  • PAP    4 września 2013 - 13:23
Wyliczenia ratusza. 2,5 mln zł na referendum

Z wyliczeń stołecznego ratusza wynika, że referendum w Warszawie będzie kosztować ok. 2,5 mln zł. Z tej kwoty 2 mln zł to koszty organizacyjne - druku kart do głosowania czy przygotowania lokali komisji obwodowych, a 0,5 mln zł - wynagrodzenie członków komisji.
Zgodnie z ustawą o referendum lokalnym, jego koszty pokrywa się z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, której dotyczy referendum. W przypadku referendum w Warszawie oznacza to, że środki na referendum będą pochodzić z kasy miasta.

Jak powiedział rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk, na organizację referendum miasto przeznaczy 2 mln zł. Będzie to część subwencji drogowej, przekazywanej przez rząd samorządom na finansowanie lub refinansowanie inwestycji drogowych. Podkreślił, że nie są to pieniądze "znaczone" i mogą być przeznaczone na cel inny niż budowa dróg. Koszt wynagrodzenia członków komisji pokryją dzielnice.

Decyzję w sprawie przeznaczenia pieniędzy na referendum będzie musiała podjąć rada miasta, dokonując korekty budżetu miasta. Jak powiedział Milczarczyk, stanie się to prawdopodobnie na sesji 12 września.

Z wyliczeń ratusza wynika, że gdyby prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz została odwołana, a później miały odbyć się przedterminowe wybory, łączny koszt obu głosowań wyniósłby ok. 6,5 mln zł.

Czytaj też: Premier: nie ma lepszego gospodarza dla stolicy niż Hanna Gronkiewicz-Waltz

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • Stynka, 2013-09-10 21:24:30

    80 mld zł strat w wyniku niegospodarności i korupcji w latach 2008 - 2012 ( raport NIK ) co to są 2,5 mln he heeeee
  • Anna, 2013-09-04 23:25:24

    Guzioł i działacze PiS powinni ze swoich pensji pokryć ... ( nierosadni ludzie )...bleeeNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: