Wyniki kontroli lotniska w prokuraturze

- CBA przekazało prokuraturze wyniki kontroli przeprowadzonej w spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Wykryto nieprawidłowości w zamówieniach publicznych. Prokuratura od kilku miesięcy prowadzi śledztwo. Spółka kwestionuje ustalenia kontroli CBA.
Wyniki kontroli lotniska w prokuraturze

 ZAKTUALIZOWANA. Władze spółki - które nie zgadzają się z wynikami kontroli CBA - oświadczyły, że z uwagi na swe zastrzeżenia odmówiły nawet podpisania protokołu z kontroli.

Jak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, agenci prowadzili od maja do lipca kontrolę w spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

Kontrola była prowadzona z urzędu, w trybie ustawy o CBA. Jej wyniki zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, która przez kilka miesięcy prowadziła śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych udzielanych przez zarządzającą lotniskiem spółkę.

"W trakcie postępowania sprawdzano decyzje podejmowane w zakresie zamówień publicznych oraz rozporządzanie mieniem przez spółkę. Weryfikowano także procedury wewnętrzne związane z planowaniem, realizacją i rozliczeniem zamówień udzielonych w latach 2011-12" - podał.

Według CBA kontrola wykazała m.in. "liczne błędy formalne w dokumentach księgowo-finansowych oraz projektowych, sporządzanych przez pracowników spółki. Stwierdzono także nieprawidłowości w zakresie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, w tym m.in. zaniżenie wartości przeprowadzanego zamówienia oraz dzielenie go na części, co może świadczyć o celowym wyłączeniu przepisów tej ustawy" - poinformowano.

Protokół pokontrolny CBA nowodworska prokuratura przekaże niebawem Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga.

"Prowadziliśmy śledztwo przez kilka miesięcy aż do lipca, gdy przekazaliśmy je do PO Warszawa-Praga, z uwagi na obszerność sprawy" - poinformowała szefowa prokuratury w Nowym Dworze Emilia Krystek.

Potwierdza to wiceszef PO Warszawa-Praga Paweł Nowak. Jak powiedział, śledztwo nadal jest prowadzone w sprawie przekroczenia uprawnień przy udzielaniu zamówień publicznych i nikomu nie postawiono zarzutów.

"Wyznaczony prokurator zapoznaje się z materiałem dowodowym z Nowego Dworu" - dodał Nowak.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU