Wyremontują schroniska dla zwierząt w Tarnobrzegu

Remont schroniska dla zwierząt, budowa wież lęgowych dla ptaków jerzyków oraz nowe korty tenisowe - to inwestycje, które wybrali mieszkańcy Tarnobrzega (Podkarpackie) w ramach budżetu obywatelskiego.
Wyremontują schroniska dla zwierząt w Tarnobrzegu

Samorząd przeznaczył na ten cel jeden milion złotych. Była to druga edycja budżetu obywatelskiego w tym mieście. Tarnobrzeg był pierwszym miastem na Podkarpaciu, w którym mieszkańcy mogli sami decydować o tym, które inwestycje będą zapisane w budżecie.

Tarnobrzeżanie mieli do wyboru w sumie 33 projekty. W głosowaniu wzięło udział prawie 2,2 tys. osób - o tysiąc więcej niże przed rokiem.

Czytaj tez:  Tarnobrzeg: mieszkańcy wybierają inwestycje do budżetu obywatelskiego

Według prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza, coraz większa frekwencja "dobitnie świadczy o tym, że mieszkańcy coraz lepiej odrabiają tę ważną lekcję demokracji bezpośredniej". "Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w ideę budżetu obywatelskiego - pomysłodawcom projektów i tarnobrzeżanom, którzy oddali na nie swoje głosy" - dodał.

Czytaj też:  Mieszkańcy Tarnobrzega zgłaszają inwestycje do budżetu obywatelskiego

Jednym z trzech projektów, które zdobyły największą ilość głosów i będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego, jest modernizacja schroniska dla zwierząt na terenie byłej Kopalni Machów. Mieszkańcy opowiedzieli się również za projektem "Oto wieża jest dla jerza"; chodzi o ekologiczne odkomarzanie miasta poprzez budowę wież lęgowych dla jerzyków. W ramach budżetu obywatelskiego sfinansowana będzie też budowa hali sportowej i dwóch kortów tenisowych na terenie byłego basenu odkrytego.

W ubiegłorocznym głosowaniu spośród dwudziestu projektów najwięcej głosów zdobyła budowa siłowni plenerowej na osiedlu Serbinów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU