PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontują schroniska dla zwierząt w Tarnobrzegu

  • PAP    1 sierpnia 2014 - 17:10
Wyremontują schroniska dla zwierząt w Tarnobrzegu

Remont schroniska dla zwierząt, budowa wież lęgowych dla ptaków jerzyków oraz nowe korty tenisowe - to inwestycje, które wybrali mieszkańcy Tarnobrzega (Podkarpackie) w ramach budżetu obywatelskiego.
Samorząd przeznaczył na ten cel jeden milion złotych. Była to druga edycja budżetu obywatelskiego w tym mieście. Tarnobrzeg był pierwszym miastem na Podkarpaciu, w którym mieszkańcy mogli sami decydować o tym, które inwestycje będą zapisane w budżecie.

Tarnobrzeżanie mieli do wyboru w sumie 33 projekty. W głosowaniu wzięło udział prawie 2,2 tys. osób - o tysiąc więcej niże przed rokiem.

Czytaj tez:  Tarnobrzeg: mieszkańcy wybierają inwestycje do budżetu obywatelskiego

Według prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza, coraz większa frekwencja "dobitnie świadczy o tym, że mieszkańcy coraz lepiej odrabiają tę ważną lekcję demokracji bezpośredniej". "Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w ideę budżetu obywatelskiego - pomysłodawcom projektów i tarnobrzeżanom, którzy oddali na nie swoje głosy" - dodał.

Czytaj też:  Mieszkańcy Tarnobrzega zgłaszają inwestycje do budżetu obywatelskiego

Jednym z trzech projektów, które zdobyły największą ilość głosów i będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego, jest modernizacja schroniska dla zwierząt na terenie byłej Kopalni Machów. Mieszkańcy opowiedzieli się również za projektem "Oto wieża jest dla jerza"; chodzi o ekologiczne odkomarzanie miasta poprzez budowę wież lęgowych dla jerzyków. W ramach budżetu obywatelskiego sfinansowana będzie też budowa hali sportowej i dwóch kortów tenisowych na terenie byłego basenu odkrytego.

W ubiegłorocznym głosowaniu spośród dwudziestu projektów najwięcej głosów zdobyła budowa siłowni plenerowej na osiedlu Serbinów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.