PARTNER PORTALU
  • BGK

Wysoki rating Małopolski

  • PAP    20 czerwca 2011 - 21:33

Województwo małopolskie otrzymało wysoką ocenę "A-/AApol" od międzynarodowej agencji ratingowej Fitch - poinformowało w poniedziałek PAP biuro prasowe Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.
Rating pokazał, że Małopolska utrzymała dobrą płynność finansową i stosunkowo niskie zobowiązania w porównaniu z innymi województwami w Polsce. Eksperci docenili region za poprawę infrastruktury województwa dzięki pieniądzom unijnym, co wpłynęło korzystnie na rozwój lokalnej gospodarki.

Doceniono także przemyślane gospodarowanie budżetem, mimo wydanych 60 mln zł na usuwanie skutków powodzi.

"To dobry wynik. Województwo małopolskie otrzymało tak samo wysokie oceny jak w ubiegłym roku, mimo ogromnych i nieprzewidzianych wydatków na usuwanie skutków powodzi, która nawiedziła nasz region" - ocenia marszałek Małopolski Marek Sowa. Jak podkreślił, "Małopolska wykazała dyscyplinę w wydawaniu pieniędzy".

Marszałek Małopolski wskazał także, że województwo jest wiarygodnym partnerem na rynkach finansowych i ma łatwiejszy dostęp do udzielanych przez międzynarodowe instytucje finansowe pożyczek, które są często niżej oprocentowane od tych udzielanych przez banki w Polsce. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.