PARTNER PORTALU
  • BGK

Wystartował VIII Gdański Fundusz Senioralny

  • MIW    6 marca 2017 - 15:14
Wystartował VIII Gdański Fundusz Senioralny
Osoby w wieku 60 plus mogą starać się o wsparcie finansowe swoich pomysłów. (fot. pixabay.com)

• Od 3 marca trwa VIII edycja Gdańskiego Funduszu Senioralnego.
• Osoby w wieku 60 plus mogą starać się o wsparcie finansowe swoich pomysłów kwotą 500 zł.
• Na realizację inicjatyw seniorzy będą mieli czas od 10 kwietnia do 28 lipca.
Jak wyjaśnia gdański ratusz Fundusz Senioralny pozwala wspierać finansowo inicjatywy czy wydarzenia tworzone przez seniorów, których odbiorcami mogą być sami seniorzy jak i pozostali mieszkańcy Gdańska.

- Fundusz jest dla osób, które chcą zrobić coś na rzecz innych, mają ochotę aktywnie i kreatywnie spędzać wolny czas poznając nowych ludzi i nowe zajęcia – czytamy w przesłanym do mediów komunikacie.

W poprzednich edycjach zrealizowano łącznie 219 inicjatyw na łączną kwotę 109 500 zł, a tworzyło je 1789 seniorów z Gdańska.

Czytaj: Gdański Fundusz Senioralny: Sposób na realizację pasji seniorów

Jak tłumaczą urzędnicy z tej edycji Funduszu nie będzie żadnych kategorii – obszarów tematycznych dla seniorów. Inicjatywy doceniane będą natomiast przede wszystkim za wykorzystanie potencjału wolontariackiego seniorów, za partnerskie działania oraz te które nastawione są na wsparcie innych. Ta edycja funduszu skierowana jest do seniorów w wieku 60 lat i więcej.

Osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania z Funduszu powinny zgłosić się do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Zgłoszenia przyjmowane będą do 23 marca, a wyniki ogłoszone zostaną do 31 marca. Na realizację inicjatyw seniorzy będą mieli czas od 10 kwietnia do 28 lipca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.