Wytłumaczą się, ile płacą nauczycielom

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 04-02-2011
  • drukuj
Samorządy będą musiały szczegółowo tłumaczyć się regionalnym izbom obrachunkowym, dyrektorom szkół i związkom, jak płacą nauczycielom.
Wytłumaczą się, ile płacą nauczycielom

W tym roku samorządy nie muszą dokładnie rozliczać się z tego, jak zapewniają średnie płace nauczycielom. Wystarczy, że je gwarantują. Zmieni się to w następnym roku – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

W 2012 r. będą musiały w sprawozdaniu wykazać, ile pieniędzy wydały na poszczególne składniki ich pensji. Będą tam zamieszczać m.in. wydatki poniesione na pensje zasadnicze i poszczególne dodatki.

Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji narodowej z 13 stycznia 2010 r. w sprawie sposobu opracowywania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego (DzU nr 6, poz. 35). Trafił on do konsultacji.

Wszystkie samorządy co roku do 10 lutego muszą opracować sprawozdanie z zapewniania średnich płac pedagogom. Następnie do 17 lutego mają obowiązek przesłać je związkom zawodowym, dyrektorom szkół i regionalnym izbom obrachunkowym.

Ponadto w nowelizacji rozprowadzenia doprecyzowano, że dane zawarte w formie elektronicznej sprawozdania muszą być zgodne z danymi w sprawozdaniu przekazanym w wersji papierowej. A wzór wersji elektronicznej będzie dostępny na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Absolutnie samorządowcy nie powinni się obawiać, bo od dawna jest wszystko w porządku pod względem formalnym - wszystko jest wiadome i przejrzyste dla wszystkich.

Urzędniczka, 2011-02-04 21:31:30 odpowiedz

Samorządowcy będą na pewno grzeczni ... będą się obawiać RIO i związków zawodowych. Tak więc nauczyciele nie martwcie się...

Okularnik, 2011-02-04 20:39:46 odpowiedz

Wytłumaczą się dlaczego tak mało płacą nauczycielom

Student, 2011-02-04 18:00:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU