Wyższa kwota wolna od podatku od 1 stycznia 2017 r.

  • PAP/Rzeczpospolita
  • 03-12-2015
  • drukuj
Podniesienie kwoty wolnej od podatku nie nastąpi od 1 stycznia przyszłego roku, ale rok później - powiedział w minister Henryk Kowalczyk, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów.
Wyższa kwota wolna od podatku od 1 stycznia 2017 r.
Rząd rozważa m.in. stopniowe dochodzenie do docelowego poziomu kwoty wolnej (fot.fotolia)

Jak tłumaczył w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", wynika to z faktu, że aby nowe prawo mogło obowiązywać od początku 2016 r., powinno było zostać przyjęte i ogłoszone przed końcem listopada.

Ponadto w przyszłym roku rząd będzie miał większą pewność, w jakim stanie będą finanse publiczne i jaki wariant zwiększenia kwoty wolnej będzie w związku z tym optymalny.

Jak powiedział, możliwe jest stopniowe dochodzenie do docelowego poziomu kwoty wolnej. Możliwa jest kwota degresywna, czyli duża dla najbiedniejszych i malejąca wraz ze wzrostem dochodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do demokrata: Nieeeee, drugi Hitler

., 2015-12-06 21:22:25 odpowiedz

Większa niż obecnie kwota wolna od podatku miała być "od zaraz" a teraz ? Od 2017 roku i to stopniowo. PiS to krętacze. Mamili obietnicami naród, który im zawierzył po to aby zdobyć absolutna władzę. Teraz trzeba czekać jak Jarosław ogłosi siebie NACZELNIKIEM PAŃSTWA, taki drugi Lenin ?... rozwiń

demokrata, 2015-12-03 09:57:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU