PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyższa kwota wolna od podatku od 1 stycznia 2017 r.

  • PAP/Rzeczpospolita    3 grudnia 2015 - 07:42
Wyższa kwota wolna od podatku od 1 stycznia 2017 r.

Rząd rozważa m.in. stopniowe dochodzenie do docelowego poziomu kwoty wolnej (fot.fotolia)

Podniesienie kwoty wolnej od podatku nie nastąpi od 1 stycznia przyszłego roku, ale rok później - powiedział w minister Henryk Kowalczyk, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów.
Jak tłumaczył w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", wynika to z faktu, że aby nowe prawo mogło obowiązywać od początku 2016 r., powinno było zostać przyjęte i ogłoszone przed końcem listopada.

Ponadto w przyszłym roku rząd będzie miał większą pewność, w jakim stanie będą finanse publiczne i jaki wariant zwiększenia kwoty wolnej będzie w związku z tym optymalny.

Jak powiedział, możliwe jest stopniowe dochodzenie do docelowego poziomu kwoty wolnej. Możliwa jest kwota degresywna, czyli duża dla najbiedniejszych i malejąca wraz ze wzrostem dochodów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • ., 2015-12-06 21:22:25

    Do demokrata: Nieeeee, drugi Hitler
  • demokrata, 2015-12-03 09:57:18

    Większa niż obecnie kwota wolna od podatku miała być "od zaraz" a teraz ? Od 2017 roku i to stopniowo. PiS to krętacze. Mamili obietnicami naród, który im zawierzył po to aby zdobyć absolutna władzę. Teraz trzeba czekać jak Jarosław ogłosi siebie NACZELNIKIEM PAŃSTWA, taki drugi Lenin ?...  rozwiń