PARTNER PORTALU
  • BGK

Z prezydentem Komorowskim o samorządzie

  • AW    30 marca 2011 - 10:38

Wzmocnienie udziału mieszkańców w samorządzie terytorialnym, współdziałanie gmin, powiatów i województw oraz o zmiany niektórych ustaw do konsultacji społecznych – to tematy dzisiejszego forum z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Dziś o godz. 14 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się czwarte spotkanie w ramach Forum Debaty Publicznej „Samorząd Terytorialny dla Polski”.  Hasłem przewodnim tego spotkania będzie „Sprawne i służebne państwo”.

Na zaproszenie prezydenta Komorowskiego wezmą w nim udział ministrowie Kancelarii Prezydenta RP: Olgierd Dziekoński, Dariusz Młotkiewicz, Irena Wóycicka oraz doradcy Prezydenta RP: prof. Michał Kulesza, prof. Jerzy Regulski, prof. Paweł Swianiewicz i dr Jarosław Neneman. W dyskusji udział wezmą także przedstawiciele ogólnopolskich i regionalnych organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele Rządu, Sejmu i Senatu i środowisk nauki.
 
Spotkanie będzie można śledzić on-line na stronie www.prezydent.pl. Relację po debacie zamieścimy na naszym portalu.
 
Założeniem forum jest przygotowanie nie rewolucyjnych, ale ewolucyjnych projektów reform, które w znaczący jednak sposób zmodernizują państwo. Wypracowane przez Forum propozycje reform powinny być przemyślane oraz ustalone drogą dialogu społecznego, tak aby były one następnie uchwalone w jak najszerszym porozumieniu i konsensusie - czytamy na stronie kancelarii prezydenta RP.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.