PARTNER PORTALU
 • BGK

Za darmo na lotnisko w Pyrzowicach

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Częstochowa    31 marca 2011 - 08:25
Za darmo na lotnisko w Pyrzowicach

Radni powiatu częstochowskiego ziemskiego postulują, by przejazd autostradą na odcinku od węzła w Mykanowie aż do Pyrzowic był bezpłatny.
Powiat włączył się w zainicjowany przez Stowarzyszenie „Częstochowa 2020” lobbing na rzecz bezpłatnej autostradowej obwodnicy Częstochowy – informuje częstochowska „Gazeta Wyborcza”.

Pierwotny postulat mówił, że bezpłatna powinna być obwodnica, ta zaś umownie obejmuje odcinek A1 między węzłami w Rząsawach i Dźbowie. W interesie regionu było, by gratisowy odcinek zaczynał się już w Kościelcu, umożliwiając bezpłatny – tak jak dotąd – dojazd dwupasmówką do Częstochowy z Kruszyny i Mykanowa (na autostradę przebudowana zostanie „gierkówka”).

Wniosek do ministra infrastruktury zgodnie z tą myślą zmodyfikowano. Teraz radni chcą, aby bezpłatny odcinek na południe ciągnął się aż do lotniska w Pyrzowicach.

Stanowisko w tej sprawie trafi do Sejmowej Komisji Infrastruktury, ministra infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, posłów i senatorów częstochowskich, Związku Gmin Wiejskich i Śląskiego Związku Gmin i Powiatów – informuje częstochowska „Gazeta Wyborcza”.

W drugim stanowisku rada postuluje, by remont tzw. starej trasy warszawskiej, czyli drogi krajowej nr 91 na odcinku od Częstochowy do Radomska, został przeprowadzony przed rozpoczęciem budowy autostrady.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Pan Baryłko, 2011-04-01 08:31:50

  Ja się już dołożyłem do budowy dróg. Wczoraj do urzędu skarbowego trafiło kilkaset złotych w ramach podatku dochodowego. Oprócz tego jakieś 100,- zł z akcyzy za paliwo, które kupiłem. A także VAT za nie i za inne produkty, w których posiadanie wszedłem drogą kupna, oraz za usługi. Bank odprowadził t...eż podatek od zysku na lokacie.  rozwiń
 • obywatel, 2011-03-31 15:04:42

  To dobra wiadomość,że jutro rysuje się optymistycznie! Trochę jeszcze boli...to,że tak długo musieliśmy czekać na takie działania.Te raz już ok
 • Wędrownik, 2011-03-31 11:11:02

  Już nie mogę się tego wydarzenia doczekać !