PARTNER PORTALU
  • BGK

Zabronią palenia e-papierosa w autobusach

  • PAP    22 listopada 2012 - 08:11
Zabronią palenia e-papierosa w autobusach

Amatorzy elektronicznych papierosów nie będą mogli ich palić w środach komunikacji miejskiej w Warszawie. Radni chcą tego zabronić. Taki zakaz obowiązuje już w Poznaniu - informuje "Rzeczpospolita".
Dostajemy wiele skarg od pasażerów, którym przeszkadza palenie e-papierosów - mówi rzecznik stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow. Jak wyjaśnia, opary wydychane przez palaczy zawierają śladowe ilości nikotyny, a czasem mają specyficzny zapach, który drażni współpasażerów.

Czytaj też: Urzędnicy odpracują przerwę na papierosa

Radni, którzy pracują nad zakazem, wskazują też, iż kierowca musi zareagować, gdy widzi, że ktoś pali w pojeździe. A z szoferki nie widać czy to e-papieros, bo dym wygląda tak samo jak w przypadku zwykłego papierosa.

Większość miast nie zabrania palenia e-papierosów w komunikacji miejskiej, ale są też takie, gdzie zakaz już obowiązuje. Tak jest np. w Poznaniu.

Sprawdza się, pasażerowie nie palą e-papierosów w pojazdach - mówi dyrektor poznańskiego ZTM Łukasz Domański. Jak dodaje, nie było protestów przy wprowadzaniu zakazu - być może dlatego, że są jeszcze mniej popularne niż tradycyjne używki tytoniowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • e-palacz, 2012-11-22 16:12:29

    jeśli tylko w środy to będę w stanie się powstrzymać