Zabytkowa kamienica koło Wawelu pod młotek

Co najmniej 33,5 mln zł chcą uzyskać władze Krakowa ze sprzedaży zabytkowej kamienicy w bliskim sąsiedztwie Wawelu z przeznaczeniem na hotel z restauracją i parkingiem naziemnym. W tym roku sprzedaż nieruchomości ma przynieść miastu ponad 73 mln zł.
Zabytkowa kamienica koło Wawelu pod młotek

Zastępca dyrektora ds. informacji Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Filip Szatanik poinformował w piątek, że kamienica, wymagająca kapitalnego remontu, znajduje się ścisłym centrum Krakowa, przy ul. Stradomskiej 12-14.

Działka, na której się znajduje ma ponad 1 ha. Budynek jest częściowo podpiwniczony, składa się z pięciokondygnacyjnej części frontowej z fasadą pochodzącą z końca XVIII wieku oraz skrzydła oficyny w zabudowie parterowej.

Nieruchomość ma bogatą historię, była przebudowywana w związku ze zmianami funkcji użytkowej: od klasztoru, przez szpital, dom celny, koszary wojskowe, kamienicę czynszową po budynek mieszkalno-usługowy. Obecnie znajduje się tam 39 lokali mieszkalnych, dziewięć lokali użytkowych oraz pomieszczenia w piwnicy i strychy użytkowe.

Budynek posiada wydaną decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (WZiZT) - upoważnia ona do wystąpienia o zmianę przeznaczenia tej nieruchomości na hotel z restauracją i parkingiem naziemnym.

Rokowania ws. sprzedaży budynku odbędą się 22 lutego - cena wywoławcza to 33 mln 456 tys. zł. Za nieruchomość będzie można zapłacić w ratach. Ponadto od ceny części nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków przewidziana jest pięcioprocentowa bonifikata.

W tym roku miasto planuje, że dochód z przetargów oraz rokowań dotyczących sprzedaży wyniesie ponad 73 mln zł (w zeszłym roku było to ponad 52 mln zł).

W ofercie są zarówno kamienice w centrum miasta, jak i lokale mieszkalne, działki pod zabudowę hotelową i mieszkaniową.

Czytaj też: Szukajcie a znajdziecie - wzrost lokalnych podatków to nie jedyny sposób na wzrost dochodów

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy ta kamienica do sprzedania z lokatorami? Bo ostatnio to standard!

Agata, 2013-01-28 12:48:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU